Projektuj SPA-sją

2007-11-13 15:46

Pod takim hasłem POOLSPA ogłosiła konkurs SPA-ART 2007. Mogą wziąć w nim udział projektanci, architekci, designerzy i ludzie otwarcie patrzący w przyszłość. W konkursie liczy się przede wszystkim pomysł. Twórca najlepszego projektu otrzyma 15 tys. zł. Łączna pula nagród to blisko 25 tys. zł.

W przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o przygotowanie ciekawego i nietypowego designu wieloosobowej wanny SPA z hydromasażem. Urządzenie ma być przeznaczone do użytku publicznego, np. do hoteli, ośrodków SPA czy centrów wellness. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, młodych projektantów i architektów, ale także kreatywnych ludzi spoza branży.

Udział w konkursie jest dla młodych projektantów szansą na zaistnienie w branży wzornictwa przemysłowego, gdyż najciekawsze i najbardziej oryginalne rozwiązania staną się inspiracją dla nowych produktów i być może na stałe znajdą się w kolekcji producenta. Efektem poprzednich edycji są m.in. wanna CORAZON oraz panel hydromasażowy MONO, które powstały na bazie zwycięskich projektów.

Jury konkursu oceniać będzie prace przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu oraz możliwości wprowadzenia go do produkcji seryjnej. W skład komisji wejdą przedstawiciele środowiska projektantów polskich, redaktorzy pism o tematyce łazienkowej oraz Wellness&Spa, a także przedstawiciele firmy POOLSPA. Autor najciekawszego projektu otrzyma 15 000 zł. Za drugie i trzecie miejsce zostanie wręczone odpowiednio 6000 i 3000 zł. Organizator przewidział także specjalne nagrody dla autorów wyróżniających się prac. Projekty można nadsyłać do 31 sierpnia 2007 roku.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest w na stronie www.poolspa.pl. Zwycięzców poznamy 30 września 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej