PROCHEM dla oczyszczalni Czajka

2008-06-27 17:10
PROCHEM dla oczyszczalni Czajka
Autor: PROCHEM SA PROCHEM dla oczyszczalni Czajka

Spółka Prochem podpisała z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji umowę na pełnienie roli Inżyniera FIDIC przy programie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie - inwestycji w części finansowanej ze środków Unii Europejskiej. Wartość kontraktu wynosi ok. 1,5 mln euro.

W ramach kontraktu spółka będzie odpowiedzialna za nadzór nad budową instalacji termicznej utylizacji osadów ściekowych, zgodnie z międzynarodowymi standardami kontraktów organizacji FIDIC*.

- "Ochrona środowiska zawsze była istotnym obszarem działalności Prochemu. Spółka niejednokrotnie pełniła funkcję Inżyniera Kontraktu, projektowała lub wykonywała inwestycje w tym sektorze. Cieszymy się, że profesjonalizm firmy oraz zdobyte doświadczenie umożliwiły nam udział w tak ważnej dla Warszawy inwestycji" - mówi Jarosław Stępniewski, prezes zarządu Prochem SA.

Prochem realizował zlecenia w zakresie oczyszczania ścieków i termicznej utylizacji odpadów również dla innych jednostek terytorialnych. W 2006 roku spółka była generalnym wykonawcą rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w gminie Józefów. Obecnie pełni rolę Inżyniera Kontraktu według FIDIC* przy systemie kanalizacji sanitarnej w mieście i gminie Rybnik oraz dla instalacji osuszania osadów w oczyszczalni ścieków w Lublinie.


*FIDIC jest skrótem francuskiej nazwy Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów (Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils). Organizacja ta publikuje standardy wzorów kontraktów stosowanych w międzynarodowych umowach o roboty budowlane.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej