Prezentacja targów BAU 2007

2006-09-30 14:34

28 września 2006 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Światowych Targów Materiałów i Systemów Budowlanych oraz Materiałów do Renowacji BAU 2007. W spotkaniu udział wzięli Pan Johannes Manger-szef Biura Prasowego Targów, Pan Jurgen Benitz-Wildenburg-przedstawiciel Instytutu Technologii Produkcji Okien w Rosenheim, Pan Krzysztof Kiljański-dyrektor Polskiego Przedstawicielstwa Targów Monachijskich oraz zaproszeni goście.

Konferencja prasowa poświęcona była Targom BAU, które są obejmującymi materiały i surowce wiodącymi targami budownictwa przemysłowego i budowy obiektów, budownictwa mieszkaniowego oraz robót wykończeniowych. W 17 edycji targów weźmie udział 2000 wystawców z około 40 państw. Swą obecność potwierdzili także wystawcy z Polski. W sumie do Niemiec przyjedzie 25 firm z naszego kraju, 6 jest na liście oczekujących. Podczas swojego wystąpienia Johannes Manger podsumował 16 edycję targów oraz opowiedział o kolejnej 17, która odbędzie się w Monachium w dniach 15-20 stycznia.

BAU 2007 zapowiadają się ciekawie. Oferta wystawiennicza będzie niezwykle szeroka. W 17 halach zostaną przedstawione materiały budowlane i grupy produktów. Wśród nich są: materiały konstrukcyjne do budowy dachów i okna dachowe, chemia budowlana, powierzchnie architektoniczne, przemysł drewniany i tworzyw sztucznych, technologia słoneczna i przemysł szklany. Zaprezentowany zostanie także zakres kamieni i surowców naturalnych, szeroka oferta przemysłu drewnianego i tworzyw sztucznych. Wiodące przedsiębiorstwa z zakresu okuć, zamków i bezpieczeństwa budynku pokażą swoje najnowsze produkty w zakresie tematycznym: okna i drzwi. Jedna z hal w całości zostanie poświęcona BAU IT, czyli specjalnemu oprogramowaniu do zastosowania w budownictwie. Oprócz klasycznej tematyki na przyszłorocznych targach będą też pewne nowości. Zagadnieniom zagospodarowania krajobrazu i przestrzeni miejskiej poświęcony będzie oddzielny dział-projektowanie miejskie. Tu pomysły swoje zaprezentują przedsiębiorstwa specjalizujące się w kształtowaniu przestrzeni publicznej. Ich produkty i usługi obejmą pełny zakres elementów podnoszących estetykę, czyli kostkę brukową, ławki parkowe, latarnie, kosze na śmieci, pachołki, urządzenia zabaw dla dzieci, kratki czy stojaki na rowery. Kolejną nowością na targach będą architektoniczne nawierzchnie. W sumie aż na 35 tys. mkw. zostaną zaprezentowane nawierzchnie i powłoki. Oprócz tego po raz pierwszy zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą Centrum Maszyn Obróbki Metalu. Odrębny sektor wystawienniczy został zarezerwowany także dla Horyzontów Słonecznych-tu nadrzędnym zagadnieniem będzie respektująca zasady estetyki integracja technik słonecznych z architekturą budynku. Nowym zagadnieniem jeżeli chodzi o BAU 2007 będą windy i schody ruchome. Na powierzchni liczącej około 1000 mkw. czołowi producenci z tej branży zaprezentują produkty zapewniające bezpieczeństwo, komfort i interesujący design.

Nowe forum ClimaDesign meets Visions of Glass na targach BAU pokazywać będzie całościowe koncepcje i technologie, jak i systemy i produkty w ramach tematów długotrwałego budowania, przejrzystych okryć budynków oraz zastosowania szkła w budownictwie. Konferencja branżowa o tej samej nazwie ma za cel łączyć ze sobą ekspertów z całego świata. Ponadto targi BAU wspólnie z Instytutem Technologii Produkcji Okien w Rosenheim zaprezentują specjalny pokaz automatycznie sterowanych drzwi i okien. BAU 2007 to nie tylko liczne wystawy. W ramach targów przyznawane będą nagrody dla architektów i inżynierów. Poza tym targi są doskonałą okazją do konferencji, kongresów i sympozjów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej