Prestiżowa nagroda Urban Quality Award 2011 dla Polaków

2011-12-02 11:33
Prestiżowa nagroda Urban Quality Award 2011 dla Polaków
Autor: Topos Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak odbierają nagrodę z rąk organizatora Thomasa Kõntgena

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak zostali 29 listopada 2011 roku laureatami prestiżowej nagrody Urban Quality Award 2011. Za najlepszą przestrzeń publiczną uznano Plac Bohaterów Getta w Krakowie.

W poprzednich edycjach konkursu zwyciężyły projekty: Park Riemer w Monachium (Riemer Park, Munich), Park Nou Barris w Barcelonie (Nou Barris Park, Barcelona) oraz program rewitalizacji zaniedbanego obszaru z przekształceniem go w dzielnicę mieszkaniową w Hamburgu (Hamburg Jenfeld). Na konkurs Urban Quality Award 2011, zorganizowany przez Eurohypo AG we współpracy z miesięcznikami "Topos" oraz "ARCHITEKTURA-murator", nadesłano 90 prac. Oceniano jakość rozwiązań architektonicznych, urbanistycznych - kompozycję przestrzeni w kontekście rozwiązań technicznych, socjologicznych i środowiskowych. Plac Bohaterów Getta w Krakowie okazał się najlepszym projektem urbanistycznym 2011 roku zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Nagrodę w wysokości 25 000 Euro laureaci – Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak – odebrali 29 listopada 2011 r. w Niemczech (Frankfurter Westhafen).

Prestiżowa nagroda Urban Quality Award 2011 dla Polaków
Autor: Topos Widok Placu Bohaterów Getta w Krakowie

Przeczytaj więcej: Wyłoniono zwycięzców konkursu Urban Quality Award 2011

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej