Prestiżowa nagroda Urban Quality Award 2011 dla Polaków

2011-12-02 11:33
Prestiżowa nagroda Urban Quality Award 2011 dla Polaków
Autor: Topos Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak odbierają nagrodę z rąk organizatora Thomasa Kõntgena

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak zostali 29 listopada 2011 roku laureatami prestiżowej nagrody Urban Quality Award 2011. Za najlepszą przestrzeń publiczną uznano Plac Bohaterów Getta w Krakowie.

W poprzednich edycjach konkursu zwyciężyły projekty: Park Riemer w Monachium (Riemer Park, Munich), Park Nou Barris w Barcelonie (Nou Barris Park, Barcelona) oraz program rewitalizacji zaniedbanego obszaru z przekształceniem go w dzielnicę mieszkaniową w Hamburgu (Hamburg Jenfeld). Na konkurs Urban Quality Award 2011, zorganizowany przez Eurohypo AG we współpracy z miesięcznikami "Topos" oraz "ARCHITEKTURA-murator", nadesłano 90 prac. Oceniano jakość rozwiązań architektonicznych, urbanistycznych - kompozycję przestrzeni w kontekście rozwiązań technicznych, socjologicznych i środowiskowych. Plac Bohaterów Getta w Krakowie okazał się najlepszym projektem urbanistycznym 2011 roku zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Nagrodę w wysokości 25 000 Euro laureaci – Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak – odebrali 29 listopada 2011 r. w Niemczech (Frankfurter Westhafen).

Prestiżowa nagroda Urban Quality Award 2011 dla Polaków
Autor: Topos Widok Placu Bohaterów Getta w Krakowie

Przeczytaj więcej: Wyłoniono zwycięzców konkursu Urban Quality Award 2011

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej