Premier: Będziemy budowali i remontowali drogi lokalne...

2008-09-12 12:28
Donald Tusk
Autor: CIR

"Rok 2008 może być przełomowy jeśli chodzi o przyspieszenie prac budowy dróg w Polsce" - zapowiedział, otwierając budowę obwodnicy Gołdapi, premier Donald Tusk. Obwodnica ta ma omijać drogę krajową nr 65 od zachodu. Nadrzędnym celem tej inwestycji jest wyeliminowanie ruchu tranzytowego z miasta, poprawa bezpieczeństwa oraz skrócenie czasu podróży użytkownikom drogi.

Premier poinformował również o rozpoczęciu i zakończeniu jeszcze w tym roku budowy obwodnic w Wyszkowie, Płońsku, Grójcu, Bieczy, Koninie i Chojnicach. Szef rządu zakomunikował też o narodowym programie budowy dróg lokalnych.
"Będziemy budowali i remontowali drogi lokalne, a więc te, po których poruszamy się na co dzień, szczególnie w małych miejscowościach i te, które nie były objęte ogólnym narodowym planem" - zapowiedział premier.
Szef rządu podkreślił także aktywny udział samorządów w tych inwestycjach. "Chcemy, aby wszystkie drogi lokalne w Polsce wyglądały tak jak drogi w Europie" - podsumował premier.

Droga krajowa nr 65 łączy miejscowości: Gołdap, Olecko, Ełk, Grajewo, Białystok i Bobrowniki. Istniejąca obecnie droga przebiega przez centrum Gołdapi krzyżując się w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Nowa droga omijać będzie Gołdap od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Tranzyt poprowadzony obwodnicą spowoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko naturalne.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej