Prawie 400 maszyn w 1 dzień

2009-11-20 14:02
Aukcja maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych prowadzona przez Ritchie Bros. Auctioneers (17 listopada 2009 r., Kraków)
Autor: Ritchie Bros. Auctioneers Aukcja maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych prowadzona przez Ritchie Bros. Auctioneers (17 listopada 2009 r., Kraków)

To była już druga taka aukcja - bez ceny minimalnej - w Polsce zorganizowana przez największy światowy dom aukcyjny maszyn budowlanych Ritchie Bros. Auctioneers. W Krakowie, licznie przybyłym nabywcom z całego świata sprzedano prawie 400 maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych. Aukcja wygenerowała przychody netto w wysokości ponad 3,6 mln euro.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników drugiej aukcji w Polsce – powiedział Brian Butzelaar, dyrektor generalny firmy Ritchie Bros. Auctioneers na Europę Północną. – Wystawiliśmy szeroki asortyment używanych i nowych urządzeń, co pomogło przyciągnąć ponad 230 zarejestrowanych firm licytujących, nie tylko z Polski, ale także z 23 innych krajów. Ponadto na miejsce aukcji przybyło ponad 200 osób, które chciały obejrzeć aukcję po raz pierwszy w życiu, co stanowiło dla nas niewiarygodną okazję, aby zaprezentować naszą procedurę prowadzenia aukcji bez ceny minimalnej. Z satysfakcją obserwowaliśmy aktywne podejście Polaków do licytowania. Ogólne wyniki potwierdziły, że polscy klienci akceptują nasz styl realizowania aukcji bez ceny minimalnej i cieszy nas perspektywa świadczenia dla nich usług w przyszłości.

Wszystkie aukcje Ritchie Bros. prowadzone są bez ceny minimalnej. Oznacza to, że nie ma ani minimalnych ofert, ani minimalnych cen. Każdy artykuł jest sprzedawany temu, kto w dniu danej aukcji wylicytuje najwyższą stawkę, bez względu na cenę. Kolejne aukcje firma przeprowadzi w: Hiszpanii (Moncofa, 19 i 20 listopada 2009), Turcji (Istambuł, 21 listopada 2009), Holandii (Moerdijk, 25-27 listopada 2009), Francji (St Aubin sur Gaillon, 1 grudnia 2009) i we Włoszech (Caorso, 3 i 4 grudnia 2009).

Pierwsza aukcja Ritchie Bros. Auctioneers w Polsce miała miejsce w listopadzie 2008 r. Druga, tegoroczna - 17 listopada 2009 r. w Krakowie.
Autor: Ritchie Bros. Auctioneers Pierwsza aukcja Ritchie Bros. Auctioneers w Polsce miała miejsce w listopadzie 2008 r. Druga, tegoroczna - 17 listopada 2009 r. w Krakowie.


Założony w roku 1958, Ritchie Bros. Auctioneers (notowany na giełdach NYSE oraz TSX: RBA) jest największym na świecie domem aukcyjnym oferującym urządzenia przemysłowe licytowane na miejscu i on-line. Firma posiada ponad 110 lokalizacji w ponad 25 krajach, w tym 39 kompleksów aukcyjnych na całym świecie. Na aukcjach publicznych bez ceny minimalnej Ritchie Bros. sprzedaje szeroki asortyment używanych i nowych składników majątku, w tym urządzenia, samochody ciężarowe i inny sprzęt wykorzystywany w budownictwie, transporcie, rolnictwie, gospodarce materiałowej, górnictwie, leśnictwie, petrochemii i gospodarce morskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej