Poznań: Wiadukt Antoninek przebuduje Warbud

2010-04-09 15:27
Wiadukt Antoninek w Poznaniu
Autor: Warbud S.A. Wiadukt Antoninek w Poznaniu - stan przed rozpoczęciem prac.

Spółka Warbud, jako lider konsorcjum, podpisała 1 kwietnia 2010 r. umowę o przebudowę wiaduktu Antoninek w ciągu ul. Warszawskiej w Poznaniu (DK 92). To skomplikowana inżyniersko i długo oczekiwana inwestycja w tym regionie.

Przymiarki trwały od kilku lat, budowa nowego obiektu miała się rozpocząć w 2008 r. Przesunięcie w czasie wiązało się głównie ze staraniami o pozyskanie na ten cel środków unijnych.

Wiadukt w Antoninku znajduje się w newralgicznym punkcie układu komunikacyjnego Poznania i stanowi element III ramy komunikacyjnej. Przez wiadukt przebiega północna obwodnica Poznania, która jest jedną z ważniejszych tras tranzytowych ze wschodu na zachód Polski. Przez Antoninek biegną także tory międzynarodowej trasy kolejowej Berlin - Poznań - Warszawa - Moskwa. W sąsiedztwie znajduje się również największy w Wielkopolsce zakład pracy, fabryka samochodów Volkswagena.

Warbud S.A. jako lider konsorcjum zrealizuje to zadanie z firmą - Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o.o. Inwestorem jest Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Zakres prac dla Warbudu obejmuje budowę:

  • wiaduktów drogowych WD -1, WD -2 i WD -3
  • muru oporowego przy rondzie na skrzyżowaniu ul. Światopełka i Miłowita
  • kanału dla linii energetycznej
  • ekranów akustycznych
  • przebudowę tunelu dla pieszych TP - 4,
  • przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych

Wartość kontraktu dla Warbudu netto: 36 519 666 zł.
Termin realizacji: 24 miesiące od daty zawarcia kontraktu. Umowę podpisano 1 kwietnia 2010 br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej