Powstanie obwodnica Świdnicy. Umowa z wykonawcą podpisana

2011-07-12 14:38
obwodnica Świdnicy
Autor: DSDIK

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych i Polimex-Mostostal podpisali umowę z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei na budowę małej obwodnicy Świdnicy.

Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km, który docelowo połączy węzeł „Słotwina” (znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy - droga krajowa nr 35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia. Wykonawcą przedsięwzięcia jest  konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robot Drogowych i Mostowych ( lider) oraz Polimex - Mostostal. Roboty drogowe zakładają wykonanie dwujezdniowej drogi o klasie G 2x2, która będzie miała dwie jezdnie o szerokości 8 m każda.

Roboty drogowe obejmą wybudowanie nowego skrzyżowania jednopoziomowe i ronda połączone z obwodnicą Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

  • Termin realizacji budowy: 2 lata od podpisania umowy (lipiec 2013 rok).
  • Wykonawca: konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna Koźla oraz Polimex - Mostostal.
  •  Koszt robót drogowych: 23,2 mln zł. 50 % - dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, z czego 50 % kwoty - Budżet Województwa Dolnośląskiego.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej