Powierzchnie biurowe: Trzecia edycja konferencji Biurowce w Polsce

2010-08-11 15:11
Kompleks biurowy Adgar w Warszawie
Autor: Questia Sp. z o.o.

26 października 2010 r. w hotelu Marriott w Warszawie po raz trzeci odbędzie się konferencja “Biurowce w Polsce". Konferencja dostarczy niezależnej, profesjonalnej i rzetelnej wiedzy na temat sytuacji jakie zachodzą na rynku biurowym w Polsce. Jest to elitarne i prestiżowe spotkanie specjalistów branży powierzchni biurowych. Pozwoli na wymianę opinii i spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania rynku powierzchni biurowych. Konferencja przeznaczona jest dla właścicieli biurowców, przedstawicieli deweloperów, agencji nieruchomości pośredniczących w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, doradców i firm konsultingowych oraz banków.

Polski rynek nowoczesnych powierzchni biurowych bardzo powoli odrabia straty, jakie poniósł w wyniku załamania się rynków finansowych w połowie 2008 r. Choć jeszcze dwa lata temu deweloperzy biurowi mogli cieszyć się z rekordowo wysokich poziomów czynszów wywoławczych, a do ich biur ustawiały się kolejki dyrektorów firm, gotowych do podpisania umów pre-lease nawet na dwa lata przed oddaniem powierzchni biurowej do użytku, rok 2009 i pierwsza połowa 2010 r. upłynęły pod znakiem ostrej rywalizacji o najemców.

W wyniku kryzysu większość firm ograniczyła swoje plany ekspansji i najmu nowych powierzchni biurowych, niektóre zdecydowały się nawet na podnajem zajmowanych biur. Dodatkowo oddawane do użytku były nowe projekty, których realizację rozpoczęto w czasach biurowej prosperity. Obecnie w największych miastach Polski nie ma problemu z wynajęciem od ręki nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Choć nie możemy mówić o klęsce nadpodaży, branża niecierpliwie oczekuje powrotu najemców na rynek. Czy doczeka się go już w 2011 roku?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas 3. edycji konferencji „Biurowce w Polsce 2010“.

W programie konferencji Biurowce w Polsce

  • Polski rynek powierzchni biurowych na tle innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej
  • Kto wynajmuje? – ocena aktualnej sytuacji na polskim rynku powierzchni biurowych
  • Jakie nowe projekty biurowe mają szanse na bankowy kredyt?
  • Kiedy będą potrzebne nowe biura – sytuacja ekonomiczna największych grup najemców
  • Złe ceny zmuszają do działania – jak walczyć o najemcę podczas dekoniunktury
  • Biurowce w kolorze Green – nie tylko ekologia, ale i oszczędności
  • Rynek Business Process Offshoring a obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce

Więcej informacji na www.konferencje.nowyadres.pl lub pod telefonem 795 550 440, ktrukawka@nowyadres.pl

Zgłoszenia uczestnictwa w konferencji: Formularz uczestnictwa

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej