Potencjał inwestycyjny Europy Środkowo-Wschodniej

2007-05-25 12:35

Trzydniowa konferencja, organizowana przez Europejski Instytut Nieruchomości, odbędzie się we Wrocławiu w czasie XVI Międzynarodowych Targów Inwestycji i Nieruchomości REFE. Jej celem jest przegląd różnych polityk wprowadzanych na europejskim i polskim rynku nieruchomości.

Podczas konferencji będą również omawiane same rynki nieruchomości - mieszkaniowych i komercyjnych - na przykładzie krajów Europy Środkowo-Wschodniej, trzech dynamicznie rozwijających się ośrodków miejskich: Warszawy, Krakowa i Wrocławia oraz kilku mniejszych gmin w Polsce. Tematem przewodnim prelegentów będzie potencjał rynków w regionie.

Konferencja zostanie podzielona na pięć sesji tematycznych. Pierwszy dzień poświęcony będzie problematyce rynków wschodzących, a więc: nowym członkom Unii Europejskiej - Rumunii i Bułgarii, a także Ukrainie. Drugiego dnia prelegenci przeniosą swoją uwagę na rynek krajowy: jaki jest jego potencjał, co go kształtuje, jakie doświadczenia mają deweloperzy? Wreszcie sporo miejsca poświęcą specjaliści turystyce; już nie tylko polskiej, ale tej w skali międzynarodowej.

W tym roku zaprezentowane zostaną także oferty i projekty inwestycyjne gmin oraz deweloperów. Spotkanie będzie również okazją do nawiązania w przyszłości owocnych kontaktów biznesowych - zaprezentowane bowiem zostaną firmy bułgarskie, rumuńskie czy ukraińskie, które poszukują partnerów do swoich przedsięwzięć.

Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ swoją obecność zapowiadają światowej sławy specjaliści, dzięki czemu słuchacze będą mogli zdobyć praktyczne informacje z zakresu realiów legislacyjnych, jak i warunków inwestycyjnych.

Sympozjum odbędzie się w dniach 20-22 kwiatenia 2007 roku we Wrocławiu w Hali Ludowej. Współorganizuje je Polska Giełda Nieruchomości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Budownictwa, a także Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Więcej >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej