Posiedzenie Rady Stowarzyszenia Producentów Betonów

2010-12-16 12:54
Logo Stowarzyszenia Producentów Betonu
Autor: brak danych

Spotkanie było poświęcone podsumowaniu mijającego roku w branży producentów betonów, było również okazją do wyrażenia troski o sytuację na rynku materiałów budowlanych i przyszłość tej gałęzi przemysłu w Polsce. Zasygnalizowano pewien niepokój związany z planowaną podwyżką stawki VAT od nowego roku. Producenci pozytywnie wypowiadali się na temat istniejącej swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej, przy marginalnej ingerencji w rynek ze strony organów państwa.

- Macie Państwo za sobą trudny okres, z którego - dzięki swojej przedsiębiorczości i zaradności - wyszliście obronna ręką. W nadchodzącym roku życzę Wam, abyście mogli w pełni cieszyć się efektami swego wysiłku i zaradności, która pozwoliła całemu sektorowi związanemu z budownictwem osiągnąć zadowalające wyniki - powiedział  podczas uroczystego posiedzenia Rady Stowarzyszenia Producentów Betonów Piotr Styczeń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Stowarzyszenie Producentów Betonów jest organizacją skupiającą firmy produkujące wyroby z betonu, a także związane z nimi jednostki badawcze, projektowe oraz producentów materiałów i urządzeń dla budownictwa. Reprezentuje interesy branży betonów w zakresie wspólnej dla wszystkich członków tematyki wobec krajowych władz państwowych i samorządowych. Podejmuje działania na rzecz promocji i rozwoju przemysłu betonów, m.in. organizując konkursy, konferencje, prowadząc działalność wydawniczą i szkoleniową. Stowarzyszenie uczestniczy w działalności normalizacyjnej, m.in. poprzez czynny udział w pracach Komitetów Technicznych powołanych przez Polski Komitet Normalizacyjny. W swym dorobku może poszczycić się także opracowaniem dokumentacji technicznej na ponad 1400 prefabrykatów betonowych, zgodnie z wymaganiami nowych norm europejskich.

Posiedzenie Rady SPB było również okazją do nagrodzenia osób zasłużonych dla budownictwa odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta RP oraz związkowymi przyznanymi przez Federację Związków Zawodowych Budowlani. 

Posiedzenie rady SPB
Autor: Min. Infrastruktury Piotr Styczeń na posiedzeniu rady stowarzyszenia Producentow Betonów  w gronie odznaczonych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej