Porty Lotnicze pozyskały 130 mln złotych na inwestycje

2011-08-22 17:08
Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie
Autor: Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zarządzające warszawskim lotniskiem Okęcie, zapewniło sobie 130 mln złotych na inwestycje.Środki będą pochodziły z obligacji, które obejmie Nordea Bank Polska i będą dostępne dla portów lotniczych od lipca 2012 roku.

Porty Lotnicze i Nordea Bank Polska podpisały umowę na emisję obligacji średnioterminowych. Emisja obligacji sfinansuje inwestycje, których realizacja planowana jest na lata 2012- 2015. Środki będą dostępne dla portów lotniczych od lipca 2012 roku.

Emisja obligacji

Nordea Bank Polska już po raz drugi wyemituje obligacje dla portów lotniczych. Pierwsza emisja obligacji dostarczyła środki w wysokości 240 mln złotych. Kwota jest dostępna od sierpnia 2010 r.

- Jesteśmy zadowoleni z udziału Nordea Bank Polska w finansowaniu dla przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. To kolejny krok w rozwoju naszej współpracy. Od początku 2010 roku obserwujemy wzrost zainteresowania emisją obligacji za strony największych polskich przedsiębiorstw.
Nordea Bank Polska poza tradycyjną formułą kredytowania, gwarantuje oraz organizuje emisje obligacji dla przedsiębiorstw. Cieszymy się, że dzięki podpisanej umowie będziemy wspierać modernizacje lotniska, które jest ważnym elementem infrastruktury gospodarczej w Polsce - mówi Sławomir Żygowski, I wiceprezes zarządu Nordea Bank Polska SA.

- Środki uzyskane z emisji obligacji zamierzamy przeznaczyć na inwestycje podnoszące standard obsługii pasażerów i statków powietrznych w warszawskiem porcie.
Sfinansujemy w ten sposób m.in. modernizację starej części terminala A, modernizację drugiej drogi startowej oraz budowę kolejowego frontu spustowego związanego z nowym systemem dostarczania paliwa na lotnisko Okęcie - komentuje Michał Marzec, naczelny dyrektor Portów Lotniczych i Lotniska Chopina.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej