Porozumienie o współpracy w budownictwie

2007-05-24 15:00

16 marca 2004 roku na zaproszenie Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z oficjalną dwudniową wizytą przybył do Polski Prezydent Republiki Kirgiskiej Askar Akajew.

Po zakończeniu rozmów plenarnych z udziałem delegacji Polski i Kirgizji, w obecności Prezydentów, zostało podpisane "Porozumienie o współpracy w dziedzinie budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej między Ministrem Infrastruktury RP a Państwową Komisją przy Rządzie Republiki Kirgiskiej ds. Architektury i Budownictwa". Ze strony polskiej porozumienie podpisał podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Wiesław Szczepański, zaś ze strony kirgiskiej - przewodniczący Państwowej Komisji ds. Architektury i Budownictwa Tursunow Anwar Tursunbajewicz.

Porozumienie zostało wypracowane w wyniku wcześniejszych rozmów przeprowadzonych podczas wizyty w Kirgizji delegacji Ministerstwa Infrastruktury i b. Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.

Ma ono na celu współpracę w dziedzinie budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkalnictwa, z uwzględnieniem problemów związanych z finansowaniem budownictwa mieszkaniowego, ogólnego i specjalistycznego na terytorium obu państw.

Współpraca obejmie wymianę informacji w zakresie obowiązujących w obu krajach przepisów prawnych, informacje o dużych przetargach publicznych, realizowanych w obu państwach, konsultacje i doradztwo w tych dziedzinach. W myśl zawartego porozumienia Polska i Kirgizja będą taże wymieniały informacje o ważniejszych krajowych i międzynarodowych imprezach specjalistycznych w dziedzinie budownictwa i gospodarki przestrzennej oraz o semiariach, targach, wystawach i konkursach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej