Porozumienie o współpracy w budownictwie

2007-05-24 15:00

16 marca 2004 roku na zaproszenie Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z oficjalną dwudniową wizytą przybył do Polski Prezydent Republiki Kirgiskiej Askar Akajew.

Po zakończeniu rozmów plenarnych z udziałem delegacji Polski i Kirgizji, w obecności Prezydentów, zostało podpisane "Porozumienie o współpracy w dziedzinie budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej między Ministrem Infrastruktury RP a Państwową Komisją przy Rządzie Republiki Kirgiskiej ds. Architektury i Budownictwa". Ze strony polskiej porozumienie podpisał podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Wiesław Szczepański, zaś ze strony kirgiskiej - przewodniczący Państwowej Komisji ds. Architektury i Budownictwa Tursunow Anwar Tursunbajewicz.

Porozumienie zostało wypracowane w wyniku wcześniejszych rozmów przeprowadzonych podczas wizyty w Kirgizji delegacji Ministerstwa Infrastruktury i b. Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.

Ma ono na celu współpracę w dziedzinie budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkalnictwa, z uwzględnieniem problemów związanych z finansowaniem budownictwa mieszkaniowego, ogólnego i specjalistycznego na terytorium obu państw.

Współpraca obejmie wymianę informacji w zakresie obowiązujących w obu krajach przepisów prawnych, informacje o dużych przetargach publicznych, realizowanych w obu państwach, konsultacje i doradztwo w tych dziedzinach. W myśl zawartego porozumienia Polska i Kirgizja będą taże wymieniały informacje o ważniejszych krajowych i międzynarodowych imprezach specjalistycznych w dziedzinie budownictwa i gospodarki przestrzennej oraz o semiariach, targach, wystawach i konkursach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej