Popularna Sokółka

2008-10-24 15:22

Polacy wskazują Sokółkę Okna i Drzwi SA jako najbardziej znanego krajowego producenta tego segmentu rynku - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w lipcu 2008 roku. Co więcej, spółka została pod względem zaufania sklasyfikowana przez respondentów na 7. miejscu wśród firm z całej branży budowlanej.

"Cieszymy się, że marka Sokółka jest rozpoznawalna i darzona zaufaniem przez opinię publiczną. Badanie TNS OBOP* potwierdziło naszą silną pozycję w branży. Chcemy ją dalej wzmacniać, zarówno na rynku krajowym jak i rynkach zagranicznych" - powiedział Marcin Szymanowski, kierownik Działu Marketingu Sokółka Okna i Drzwi SA.

Wyniki poprzedniego badania, przeprowadzonego w maju 2008 roku przez pracownię PBS DGA (wykonane na zlecenie Sokółki na reprezentatywnej grupie 1081 respondentów), były zbliżone. Firma została sklasyfikowana na pierwszym miejscu wśród innych producentów stolarki drewnianej pod względem spontanicznej i wspomaganej rozpoznawalności marki. Ostatnie badanie przeprowadzone przez TNS OBOP potwierdziło pozycję spółki jako lidera branży.

Sokółka Okna i Drzwi SA należy do największych na polskim rynku producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Istnieje od ponad 35 lat. W 2006 roku spółka stała się częścią, wywodzącej się ze Szwecji, międzynarodowej grupy Inwido AB. Wartość rocznych obrotów grupy wynosi około 600 mln euro.

*Badanie zaufania do marek zostało przeprowadzone w lipcu 2008 roku przez TNS OBOP na zlecenie Demo Effective Launching na reprezentatywnej grupie 1005 ankietowanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej