Ponad 8 mln euro za działkę na Grzybowskiej

2010-02-09 11:42

Pirelli Pekao Real Estate podpisała umowę sprzedaży działki o powierzchni 6 tys. m2 przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie.

Należąca do polsko-włoskiego inwestora spółka Nowe Ogrody zakupiła działkę w grudniu 2006 r. W styczniu 2009 dla tego terenu wydane zostało pozwolenie na budowę kompleksu apartamentowego z częścią biurowo-komercyjną o łącznej powierzchni najmu brutto około 26 tys. m2. W tym czasie inwestor podjął również decyzję o sprzedaży działki, w efekcie której w styczniu 2010 podpisano umowę z nowym nabywcą. Wartość transakcji wyniosła 8 050 000 euro netto. Nabywcą działki jest firma Mor-Eden Tower Sp. z o.o.

- Sprzedaż działki wpisuje się w realizację naszego biznesplanu przyjętego w zeszłym roku. Kwota, którą wynegocjowaliśmy jest dla nas w pełni satysfakcjonująca, a zamknięcie transakcji pozwala nam skoncentrować się na kolejnych wyzwaniach - mówi Ryszard Danielewicz, prezes zarządu Pirelli Pekao Real Estate.

Do największych zrealizowanych inwestycji Pirelli Pekao Real Estate należą m.in.: warszawskie osiedla mieszkaniowe Jarzębiny, Wilanów Park, kompleksy mieszkaniowe Olszyny, Okopowa i Banderii 4 w Warszawie oraz ekskluzywny zespół apartamentowy w Gdańsku. Najważniejsza inwestycja realizowana obecnie to Akademia Medyczna w Gdańsku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej