Ponad 8 mln euro za działkę na Grzybowskiej

2010-02-09 11:42

Pirelli Pekao Real Estate podpisała umowę sprzedaży działki o powierzchni 6 tys. m2 przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie.

Należąca do polsko-włoskiego inwestora spółka Nowe Ogrody zakupiła działkę w grudniu 2006 r. W styczniu 2009 dla tego terenu wydane zostało pozwolenie na budowę kompleksu apartamentowego z częścią biurowo-komercyjną o łącznej powierzchni najmu brutto około 26 tys. m2. W tym czasie inwestor podjął również decyzję o sprzedaży działki, w efekcie której w styczniu 2010 podpisano umowę z nowym nabywcą. Wartość transakcji wyniosła 8 050 000 euro netto. Nabywcą działki jest firma Mor-Eden Tower Sp. z o.o.

- Sprzedaż działki wpisuje się w realizację naszego biznesplanu przyjętego w zeszłym roku. Kwota, którą wynegocjowaliśmy jest dla nas w pełni satysfakcjonująca, a zamknięcie transakcji pozwala nam skoncentrować się na kolejnych wyzwaniach - mówi Ryszard Danielewicz, prezes zarządu Pirelli Pekao Real Estate.

Do największych zrealizowanych inwestycji Pirelli Pekao Real Estate należą m.in.: warszawskie osiedla mieszkaniowe Jarzębiny, Wilanów Park, kompleksy mieszkaniowe Olszyny, Okopowa i Banderii 4 w Warszawie oraz ekskluzywny zespół apartamentowy w Gdańsku. Najważniejsza inwestycja realizowana obecnie to Akademia Medyczna w Gdańsku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej