Polskie Forum Inwestycyjne

2009-06-01 13:04
Roadshow Polska
Autor: brak danych

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Roadshow Polska zapraszają na Polskie Forum Inwestycyjne, 3-4 czerwca 2009 w Warszawie. Celem tego przedsięwzięcia jest przedstawienie ofert inwestycyjnych zagranicznym inwestorom a także omówienie wraz z ekspertami z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, aktualnej kondycji polskiej gospodarki oraz jej perspektyw rozwoju w najbliższych latach.

W co inwestować w Polsce, jakie są najbardziej zyskowne branże w naszym kraju, jakie szanse i wyzwania czekają inwestorów zagranicznych – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji.
Organizując Pierwsze Polskie Forum Inwestycyjne chcemy pokazać jak sytuacja na światowych rynkach finansowych wpłynie na rozwój Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych w Polsce oraz zachęcić inwestorów do dalszego rozwoju inwestycji już istniejących.
Poruszymy także temat sektora BPO w Polsce, który bardzo dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji rynkowej.

Program >>

Podczas Forum wystąpią między innymi; Minister Waldemar Pawlak, Professor Danuta Huebner, Minister Mirosław Drzewiecki, Konstanty Dombrowicz - Prezydent Bydgoszczy, Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni, Jacek Karnowski – Prezydent Sopotu, Marcin Herra – Prezes PL2012, Sławomir Majman – Prezes PAIiIZ, Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Professor Witold Orłowski, Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Zwiazku Banków Polskich, Roman Rewald – Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej Polsce.

“Podjęliśmy się współorganizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ – pomimo ogólnoświatowego kryzysu – widzimy wyraźne symptomy zainteresowania inwestycjami na polskim rynku, który pozostaje poza epicentrum światowej recesji. Jesteśmy przekonani, że właśnie obecnie jest to najbardziej odpowiedni moment na podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych” – powiedział Andrzej Arendarski, Prezes KIG.

Adresatami wydarzenia są:
- firmy zagraniczne zainteresowane inwestycjami w Polsce (lub zwiększeniem już istniejących inwestycji),
- przedstawiciele sektora państwowego miast zagranicznych biorących udział w Forum,
- bilateralne izby przemysłowo – handlowe,
- Polskie miasta i ich miasta bliźniacze,
- przedstawiciele PAIiIZ, Ministerstwa Gospodarki, Kongresu Przedsiębiorczości, Związek Miast Polskich, Komitetu Organizacyjnego Euro 2012,
- Specjalne Strefy Ekonomiczne, Parki Technologiczne,
- przedstawiciele zagranicznych i polskich firm handlowych, doradczych, prawniczych, deweloperskich, obrotu nieruchomościami, HR, branży hotelarskiej, budowlanej,  transportowej, energetycznej, informatycznej,  telekomunikacyjnej,
- przedstawiciele instytucji finansowych oraz rządowych.

“Dlaczego właśnie teraz, w okresie spowolnienia gospodarczego? Jesteśmy przekonani, że to jest dobry moment, aby uwypuklić atrakcyjność Polski, która w porównaniu z innymi krajami Europejskimi ma mocną pozycję (choć obecne statystyki nie są jednoznaczne). Polska potrzebuje jednak silną i spójną promocję, aby uświadomić zagranicznym inwestorom jaki ma potencjał. Forum ma jednak nie tylko przedstawić ofertę i możliwości inwestycyjne, jakie oferuje Polska, ale również dokonać analizy w co warto dziś inwestować w Polsce. Naszym zamiarem jest zbudować Forum Inwestycyjne, na którym co roku pojawi się coraz większa liczba uczestników międzynarodowych, oraz ich partnerów biznesowych z Polski. Chcielibyśmy kojarzyć inwestorów z firmami, miastami, które mogą im coś zaproponować. W Pierwsze Forum Inwestycyjne zaangażowały się miasta – Bydgoszcz (jago główny partner), Kraków, Poznań i Łódź. Mamy nadzieje, że w kolejnych latach uda nam się "skompletować" większość Polskich Miast i stworzyć razem produkt, który będzie doskonałym instrumentem do promowania Polski, która zaowocuje nowymi kontaktami i kontraktami – dodała Eva Krisztina Aboo, Dyrektor Zarządzająca Roadshow Polska.

Kontakt:
magdalena.bruzdziak@roadshowpolska.pl
tel: 0 22 357 09 77

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej