Polskie firmy budowlane w krajach skandynawskich?

2007-05-24 15:22

"Plan działań dla zwiększenia wymiany w sektorze budownictwa" to główny temat międzynarodowego seminarium, które odbyło się w dniach 1-2 czerwca 2004 roku w Warszawie. Wzięli w nim udział przedstawiciele państw skandynawskich zrzeszonych w The Nordic Council of Minister (NCM), państw bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa, Estonia i Rosja, a także Polski.

NCM zaproponowało podjęcie działań mających na celu większe otwarcie rynków krajowych dla przedsiębiorstw budowlanych z krajów nadbałtyckich.

Dla NCM otwarcie rynków krajowych oznacza wzrost konkurencyjności na rynku budowlanym, a tym samym poprawę efektywności funkcjonowania sektora budowlanego oraz obniżenie kosztów inwestycji w tej branży.

Podjęty w ramach NCM projekt przewiduje porównanie regulacji w sektorze budowlanym i mieszkaniowym krajów uczestniczących, a następnie opracowanie planu działań dla rozwoju współpracy w tych sektorach.

Plan działań będzie omawiany podczas spotkania ministrów krajów uczestniczących w projekcie, które zaplanowano na listopad 2004 roku.

W pracach nad projektem ze strony polskiej uczestniczy upoważniony przez Ministerstwo Infrastruktury Instytut Rozwoju Miast z Krakowa.

W zorganizowanym przez Instytut Rozwoju Miast seminarium uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiciele zagranicznych instytucji rządowych odpowiedzialnych za sektor budowlany i mieszkaniowy oraz jednostek badawczych zajmujących się tą problematyką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej