Polskie firmy budowlane w krajach skandynawskich?

2007-05-24 15:22

"Plan działań dla zwiększenia wymiany w sektorze budownictwa" to główny temat międzynarodowego seminarium, które odbyło się w dniach 1-2 czerwca 2004 roku w Warszawie. Wzięli w nim udział przedstawiciele państw skandynawskich zrzeszonych w The Nordic Council of Minister (NCM), państw bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa, Estonia i Rosja, a także Polski.

NCM zaproponowało podjęcie działań mających na celu większe otwarcie rynków krajowych dla przedsiębiorstw budowlanych z krajów nadbałtyckich.

Dla NCM otwarcie rynków krajowych oznacza wzrost konkurencyjności na rynku budowlanym, a tym samym poprawę efektywności funkcjonowania sektora budowlanego oraz obniżenie kosztów inwestycji w tej branży.

Podjęty w ramach NCM projekt przewiduje porównanie regulacji w sektorze budowlanym i mieszkaniowym krajów uczestniczących, a następnie opracowanie planu działań dla rozwoju współpracy w tych sektorach.

Plan działań będzie omawiany podczas spotkania ministrów krajów uczestniczących w projekcie, które zaplanowano na listopad 2004 roku.

W pracach nad projektem ze strony polskiej uczestniczy upoważniony przez Ministerstwo Infrastruktury Instytut Rozwoju Miast z Krakowa.

W zorganizowanym przez Instytut Rozwoju Miast seminarium uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiciele zagranicznych instytucji rządowych odpowiedzialnych za sektor budowlany i mieszkaniowy oraz jednostek badawczych zajmujących się tą problematyką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej