Polman dla Orlen Asfalt

2008-08-25 12:02
Zakład Orlen Asfalt w Trzebini
Autor: Agencja Tauber Promotion Zakład Orlen Asfalt w Trzebini

Notowana na rynku NewConnect spółka Polman, podpisała 18 sierpnia 2008 roku umowę na świadczenie usług hydrodynamicznych związanych z oczyszczaniem infrastruktury produkcyjnej należącej do Orlen Asfalt Sp. z o.o. Wartość kontraktu wynosi 410 tysięcy zł netto.

Polman SA zrealizuje na terenie zakładu Orlen Asfalt w Trzebini, specjalistyczne usługi hydrodynamiczne, związane z oczyszczaniem dziesięciu zbiorników wykorzystywanych do produkcji lepiszczy do nawierzchni drogowych. Łączna pojemność zbiorników, których wysokość waha się od 6,5 - 12 metrów, wynosi 2825 m2. Kontrakt obejmuje między innymi usuwanie osadów z dna i ścian bocznych, prace przygotowawcze i zabezpieczające. W ramach umowy przewidziany jest również załadunek odpadów do specjalnie przeznaczonych big-bagów. Realizacja zlecenia przez Polman SA pozwoli Orlen Asfalt na wykonanie litrażowania zbiorników magazynowych, polegającego na przystosowaniu ich do prawnej kontroli metrologicznej.

Orlen Asfalt Sp. z o.o. należy do Grupy Kapitałowej Orlen i jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstwem produkującym i sprzedającym lepiszcza asfaltowe. Spółka ma dwa centra produkcyjne i handlowe: w Płocku oraz w Trzebini. Załogę spółki liczy 150 pracowników. W związku z rozszerzeniem Grupy PKN Orlen o czeską spółkę Unipetrol a.s. oraz rafinerię Możejki Nafta, poszukując optymalnej polityki handlowej i efektów synergii w sprzedaży asfaltów, prowadzona jest ścisła współpraca z partnerami zagranicznymi w ramach Grupy Orlen.
Polman SA to polska firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tzw. technologiach czystości, głównie w usługach porządkowych obiektów wielkopowierzchniowych oraz świadczeniu wysoko wyspecjalizowanych usług hydrodynamicznych, polegających na ekologicznym czyszczeniu i usuwaniu osadów przemysłowych. W styczniu 2008 roku Polman SA zadebiutował na NewConnect i pozyskał z emisji akcji ponad 2,9 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej