Politechnika Warszawska: dofinansowanie z UE dla Centrum Innowacji i Transferu Technologii

2011-08-01 12:48
Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Podpisanie preumowy na dofinansowanie z UE

W Warszawie powstanie najważniejszy na Mazowszu ośrodek badawczy, zajmujący się transferem technologii i zarządzaniem innowacjami. Centrum Innowacji zarządzać będzie Politechnika Warszawska (PW). Uczelnia pozyskała na tę inwestycję prawie 60 mln złotych unijnej dotacji.

Dofinansowanie z UE wesprze realizację najważniejszego obiektu badawczego w województwie mazowieckim.
Preumowę w sprawie unijnej dotacji podpisali 26 lipca 2011 roku, przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz władze PW.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii - cel inwestycji

Celem projektu "Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej", jest stworzenie ośrodka badawczego, który będzie zintegrowany lokalizacyjnie i funkcjonalnie z sąsiednim „Centrum Innowacji Filtrowa 1a”. Inwestycja swoim zakresem obejmie całą sferę związaną z procesem innowacji – począwszy od wyszukiwania najbardziej innowacyjnych efektów prac badawczych, a skończywszy na świadczeniu usług w oparciu o laboratoria badawcze. 

 - Można śmiało powiedzieć, że Mazowsze jest liderem pod względem ilości uczelni wyższych i jednostek naukowo-badawczych. Około 30 proc. potencjału badawczo-rozwojowego mieści się właśnie w naszym regionie. Niestety, ciągle nie możemy konkurować w tym zakresie z dużymi, światowymi ośrodkami badawczymi. Mam nadzieję, że realizacja tego projektu pozwoli nam zbliżyć się do światowych standardów i rozpocząć owocną współpracę pomiędzy sferą badawczą a przemysłem – skomentował marszałek Adam Struzik.

Cenntrum Innowacji i Transferu Technologii - dane techniczne obiektu:

  • powierzchnia budynku: 12 tys. m2,
  • powierzchnia użytkowa 10 tys. m2,
  • powierzchnia towarzysząca: 2 tys. m2

Centrum powstanie na terenie PW na terenie tzw. kampusu BIS, zlokalizowanego pomiędzy ulicą Nowowiejską, a Aleją Armii Ludowej. Przestrzeń Technologiczna Centrum Innowacji Filtrowa 1a, realizowanym przez Urząd Miasta st. Warszawy. W Centrum znajdą się m.in. centrum badań rynku, centrum badań nad związkami kooperacyjnymi i clusteringiem, czy centrum doradztwa w zakresie zarządzanie technologiami. Skupiony charakter inwestycji wynika z konieczności efektywnego wykorzystania powierzchni działek. Obiekt zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt komputerowy. .

  • Całkowita wartość inwestycji: 70 000, 000, 00 złotych
  • Dofinansowanie z UE w wysokości: 59 500 000,00 złotych
  • Beneficjent: Politechnika Warszawska

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 z Działania 1.1 Wzmocnienie sektora badawczego-rozwojowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej