Polimex-Mostostal połączył swoje spółki

2011-01-06 11:44

Polimex-Mostostal oficjalnie ogłosił zakończenie formalnego procesu inkoropracji siedmiu swoich spółek zależnych, działających w branży energetycznej i chemicznej, tj: Energomontażu Północ S.A., Naftobudowy S.A., Naftoremontu Sp. z o.o., ZRE Kraków Sp. z o.o., ZRE Lublin S.A., EPE Rybnik Sp. z o.o. oraz ECeRemont Sp. z o.o.

- W wyniku koncentracji zasobów wzmacniamy atrakcyjność naszej oferty, zwiększamy potencjał wykonawczy i zdolność do kompleksowej realizacji największych zadań inwestycyjnych - komentuje Konrad Jaskóła, prezes zarządu Polimex-Mostostal S.A. - Połączenie spółek umacnia naszą pozycję lidera polskiego rynku inżynieryjno-budowlanego z przychodami na poziomie 5 mld zł. Jesteśmy jednym z najważniejszych pracodawców w kraju z zatrudnieniem przekraczającym 13 tysięcy osób. Oferujemy unikalny i komplementarny zakres usług budowlano-montażowych świadczonych na zasadach generalnego wykonawstwa dla najważniejszych sektorów gospodarki: chemicznego, ochrony środowiska, energetyki, budownictwa przemysłowego, drogowego, kolejowego i ogólnego.

Polimex-Mostostal jest także jednym z największych w Polsce producentem i eksporterem wielkoprzemysłowych konstrukcji stalowych. Szczyci się największym udziałem w rynku krajowym w dziedzinie zabezpieczeń antykorozyjnych. Grupa specjalizuje się też w produkcji urządzeń energetycznych i pieców technologicznych.

Przeprowadzona reorganizacja ma szczególne znaczenie w kontekście planowanych dużych inwestycji w polskiej energetyce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej