Polimex-Mostostal: kontrakt za 22 mln zł

2009-06-29 11:37

Od kilku lat Polimex-Mostostal konsekwentnie zwiększa w swoim portfelu zamówień liczbę kontraktów drogowych i kolejowych - 26 czerwca 2009 roku spółka podpisała z Urzędem Miasta w Gorzowie Wielkopolskim umowę na wykonanie przebudowy ulicy Wyszyńskiego z budową rond i niezbędnej infrastruktury. Wartość kontraktu to 18 015 265,85 zł netto (21 978 624,34 zł brutto).

W zakres przebudowy 3,5 kilometrowego odcinka ulicy wchodzi m.in.: rozbiórka istniejącej nawierzchni, wykonanie nowej wraz z kompleksową infrastrukturą techniczną oraz budowa 2 rond. Polimex-Mostostal SA (Zakład Budownictwa Szczecin Z13) jest generalnym wykonawcą.
Termin wykonania prac mija 31 pażdziernika 2010 roku.

-  Wzrost wydatków na budowę infrastruktury transportowej kraju, a także projekty związane z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. stanowią podstawę do optymistycznej oceny poziomu zamówień w sektorze dróg i kolei. Tegoroczna sprzedaż w drogownictwie wyniesie około 500 mln zł, przy zeszłorocznej przekraczającej nieco 400 mln zł. Podobnie w kolejnictwie nasza sprzedaż wzrośnie z 300 mln zł w 2008 roku do ponad 500 mln zł w br. Wzrost w tych branżach będzie znacznie wyższy niż planowane 20% w całej Grupie Kapitałowej. Na różnych etapach Polimex-Mostostal uczestniczy (lub będzie uczestniczyć) w przetargach na odcinki dróg i autostrad – informuje Konrad Jaskóła, Prezes Zarządu.

- Aktualnie Polimex-Mostostal realizuje m.in. znaczące kontrakty drogowe, kolejowe, przebudowuje stadiony piłkarskie w Warszawie i Krakowie, realizuje centra usługowo-handlowe w Nowym Sączu i Tarnowie jak również wykonuje specjalne projekty kulturalne: Centrum Chopinowskie, Bibliotekę Uniwersytetu Medycznego oraz Muzeum Żydów Polskich w Warszawie, a także Centrum Edukacji Artystycznej w Gorzowie Wielkopolskim – dodaje Prezes Jaskóła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej