Pol-Aqua zaczyna szykować plac budowy

2009-05-21 11:00
Most Północny - widok z lotu ptaka
Autor: ZMID

W środę (20 maja) ruszyła budowa mostu Północnego. Inwestor, czyli Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, przekazał firmie Pol-Aqua grunt pod największą obecnie inwestycję drogową w stolicy.

- Wykonawca musi najpierw przygotować sobie teren do poważniejszych prac przy budowie mostu - mówi Agata Choińska, rzecznik ZMID. - Zacznie od budowy zaplecza i utwardzenia dróg dojazdowych.
Nieznany jest jeszcze dokładny harmonogram prac. Wiadomo, że budowa rozpocznie się w pierwszym tygodniu czerwca od dwóch największych węzłów, czyli Pułkowej od strony Bielan i Modlińskiej od strony Białołęki. Tymczasowa organizacja ruchu jest wciąż u miejskiego inżyniera ruchu.

Trasa mostu Północnego będzie budowana w charakterze drogi ekspresowej i ma się zakończyć w 2011 roku. Kierowcy dostaną do dyspozycji po trzy pasy ruchu w obie strony. Środkiem poprowadzone zostaną tory tramwajowe.

Most Północny
Autor: ZMID
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej