Podsumowanie PROPERTY-INVEST

2007-05-16 17:29

Dnia 10-11 maja 2007 w Krakowie odbyła się druga edycja Targów Inwestycji i Nieruchomości PROPERTY-INVEST.pl oraz Targów Facility Managment. Tegoroczna impreza podzielona była na dwa panele tematyczne, pierwszy z nich dotyczył zagadnień związanych z segmentem inwestycji nieruchomości komercyjnych, drugi zaś facility management.

Pomimo że obie branże są ze sobą ściśle powiązane, Facility managment dopiero od kilku lat zaczyna budzić zainteresowanie właścicieli polskich nieruchomości. Z roku na rok dochodzą nowe zagadnienia tematyczne, pojawiają się nowe potrzeby i nowi odbiorcy. Tegoroczna edycja była okazją do wymiany informacji, poznania nowych trendów i kierunków rozwoju w tym temacie.

W dwudniowych targach wzięło udział 23 wystawców oraz kilkudziesięciu przedstawicieli miast i regionów, specjalnych stref ekonomicznych i agencji rozwoju regionalnego, inwestorów i deweloperów, firm zarządzających projektem budowlanym, profesjonalistów rynku nieruchomości i w branży facility management z kraju i z zagranicy.

Warto wspomnieć o konferencji "Rynek inwestycji i nieruchomości w Polsce", gdzie na jednym z paneli poruszono między innymi temat możliwości finansowania inwestycji z funduszy własnych i ze środków instytucji finansowych. Prelegenci omówili sposoby udzielania kredytów, korzyści jakie wiążą się z finansowaniem nieruchomości i towarzyszące temu procesy. Przedstawili koncepcje ustawy o rachunku powierniczym oraz aspekty podatkowe inwestowania w nieruchomości.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać także prezentacji Jarosława Adwenta, który przedstawił cele strategiczne w zakresie zagospodarowania nieruchomościami PKP. Swoją strategią PKP chce objąć docelowo 100 dworców. Na nowy image mogą liczyć te nieruchomości, które rocznie odprawiają powyżej 300 tys. pasażerów, są ważnym węzłem komunikacyjnym i mieszczą się w centrum miasta. Chodzi bowiem o to, aby obiekt posiadał potencjał inwestycyjny i nadawał się do zabudowy, np. pod kątem biznesu.

Organizatorem dwudniowej imprezy była firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej