Podsumowanie PROPERTY-INVEST

2007-05-16 17:29

Dnia 10-11 maja 2007 w Krakowie odbyła się druga edycja Targów Inwestycji i Nieruchomości PROPERTY-INVEST.pl oraz Targów Facility Managment. Tegoroczna impreza podzielona była na dwa panele tematyczne, pierwszy z nich dotyczył zagadnień związanych z segmentem inwestycji nieruchomości komercyjnych, drugi zaś facility management.

Pomimo że obie branże są ze sobą ściśle powiązane, Facility managment dopiero od kilku lat zaczyna budzić zainteresowanie właścicieli polskich nieruchomości. Z roku na rok dochodzą nowe zagadnienia tematyczne, pojawiają się nowe potrzeby i nowi odbiorcy. Tegoroczna edycja była okazją do wymiany informacji, poznania nowych trendów i kierunków rozwoju w tym temacie.

W dwudniowych targach wzięło udział 23 wystawców oraz kilkudziesięciu przedstawicieli miast i regionów, specjalnych stref ekonomicznych i agencji rozwoju regionalnego, inwestorów i deweloperów, firm zarządzających projektem budowlanym, profesjonalistów rynku nieruchomości i w branży facility management z kraju i z zagranicy.

Warto wspomnieć o konferencji "Rynek inwestycji i nieruchomości w Polsce", gdzie na jednym z paneli poruszono między innymi temat możliwości finansowania inwestycji z funduszy własnych i ze środków instytucji finansowych. Prelegenci omówili sposoby udzielania kredytów, korzyści jakie wiążą się z finansowaniem nieruchomości i towarzyszące temu procesy. Przedstawili koncepcje ustawy o rachunku powierniczym oraz aspekty podatkowe inwestowania w nieruchomości.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać także prezentacji Jarosława Adwenta, który przedstawił cele strategiczne w zakresie zagospodarowania nieruchomościami PKP. Swoją strategią PKP chce objąć docelowo 100 dworców. Na nowy image mogą liczyć te nieruchomości, które rocznie odprawiają powyżej 300 tys. pasażerów, są ważnym węzłem komunikacyjnym i mieszczą się w centrum miasta. Chodzi bowiem o to, aby obiekt posiadał potencjał inwestycyjny i nadawał się do zabudowy, np. pod kątem biznesu.

Organizatorem dwudniowej imprezy była firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej