Podpisano umowę na budowę 16-stki

2011-05-23 15:26
Droga 16
Autor: GDDKiA| Olsztyn

W dniu 18 maja br., po kilku miesiącach ponownie podpisano umowę na budowę odcinka drogi krajowej nr 16 Biskupiec – Borki Wielkie. Prace budowlane będą mogły rozpocząć się już w czerwcu, a ich zakończenie przewidziane jest na grudzień 2012 roku.

W ramach projektu wybudowana zostanie dwujezdniowa droga klasy GP, o długości ponad 8 km. Istniejąca obecnie droga krajowa nr 16 na przeważającej długości będzie droga serwisową.

Przeczytaj również: Boryszew obchodzi 100-lecie istnienia

Poza rozbudową, prace obejmą także budowę dróg serwisowych, dojazdowych i gospodarczych. Ponadto zmodernizowane zostaną drogi lokalne, zbudowany zostanie węzeł dwupoziomowy w rejonie woski Borki Wielkie. Przedsięwzięcie zakłada budowę obiektów inżynieryjnych ( wiaduktów, przejazdów gospodarczych, przepustów). Powstaną ekrany o długości 1432 metrów i wysokości do 4,5 metrów. W przetargu na budowę ośmiokilometrowego odcinka szesnastki z Biskupca do Borek Wielkich startowało 13 firm i konsorcjów. Czterech wykonawców złożyło oferty cenowe dużo niższe od szacunków wynikających z kosztorysu inwestorskiego. Konsorcjum, które proponowało najniższą cenę, tj. 146.518.685,97 zł nie przedstawiło wiarygodnego uzasadnienia wyjaśniającego, jak za oferowaną kwotę chce wybudować drogę, dlatego ich oferta została odrzucona. Wybrano drugą w kolejności ofertę konsorcjum, które zaoferowało wykonanie robót za kwotę 149.860.434,28 zł. Wykonawca HYDROGEO – POLSKA SA oraz ALPINE Bau GmbH, wybuduje drogę za 146,5 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej