Połączenie ITB z COBRTI "INSTAL"

2007-05-22 17:55

ITB rozszerza swoją działalność. Dzięki włączaniu do Instytutu Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Techniki Instalacyjnej, w jej zakres będą wchodzić takie dziedziny, jak ogrzewnictwo, sieci cieplne czy wentylacja. Oba podmioty działają wspólnie od 1 kwietnia  2007 roku.

W Instytucie Techniki Budowlanej zostały utworzone dwie nowe jednostki: Zakład Instalacji Sanitarnych (z siedzibą w Warszawie, przy ul. Ksawerów 21) oraz Zakład Spawalnictwa. Pierwsza z nich współpracuje z  Laboratorium Instalacji Sanitarnych, druga - wchodzi w skład Oddziału Wielkopolskiego ITB w Poznaniu.

Połaczenie ITB z Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Techniki Instalacyjnej umożliwia Instytutowi rozszerzenie zakresu badań naukowych o dziedziny związane z ogrzewnictwem, sieciami cieplnymi, źródłami ciepła, wentylacją i klimatyzacją. Ponadto obejmie on również wodociągi i kanalizację, ochronę antykorozyjną w zakresie instalacji i urządzeń wodnych, technologię produkcji oraz montażu elementów i urządzeń izolacyjnych, izolację cieplną rurociągów i urządzeń, a także spawalnictwo w technice instalacyjnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej