Po poradę i... mieszkanie

2007-05-21 15:35

XVI edycja Targów Mieszkaniowych Murator Expo Nowy Dom, Nowe Mieszkanie zgromadziła ponad 9 tys. gości. Organizatorzy oceniają imprezę jako udaną. Uatrakcyjnił ją wielowątkowy program seminariów i imprez towarzyszących. Zwiedzający mogli uzyskać fachową poradę, a także kupić mieszkanie.

Na powierzchni blisko 1500 mkw. wystawiło się 153 wystawców, z czego ponad połowę stanowili deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe. I to przede wszystkim dla nich impreza była udana. Z podsumowań wynika, że udało się im zakontraktować lub sprzedać znaczącą liczbę mieszkań. Nie zabrakło również przedstawicieli banków, pośredników kredytowych, agencji nieruchomości czy korporacji ubezpieczeniowych.

Impreza stanowiła okazję do udziału w ciekawych dyskusjach i panelach tematycznych. Zwiedzający mogli się dowiedzieć, jakie jest ryzyko zakupu nieruchomości od dewelopera i jak je zmniejszyć. Specjaliści podpowiadali, jak wybrać najlepszą cenę i najkorzystniejszy rozkład mieszkania, jakie jego cechy są istotne, aby się w nim dobrze czuć. Bankowcy debatowali na temat kredytów: a więc złotówki czy franki, a prawnicy o nowych zasadach opodatkowania nieruchomości. Tematem, który wzbudził zainteresowanie, była również sprzedaż mieszkań, związane z tym ryzyka i komplikacje prawne. Z czyjej pomocy skorzystać przy zawieraniu transakcji i jak sprawdzić kwalifikacje osób świadczących usługi w zakresie pośrednictwa?

Ponadto można było skorzystać z indywidualnych porad w zakresie kredytów, wyceny nieruchomości, opodatkowania, projektów, a także aranżacji zieleni, tkanin czy oświetlenia.

Podczas targów uhonorowano Certyfikatem Dewelopera najbardziej wiarygodne firmy deweloperskie, a także zainaugurowana została działalność Zespołu ds. Nieruchomości PZPB.

Wiosenne Targi Mieszkaniowe odbyły się 10-11 marca 2007 roku. Na kolejną edycję organizatorzy zapraszają 21-22 kwietnia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej