Po Mostostalu - Chińczycy

2009-05-12 15:15
Wizualizacja jednej ze stacji II linii metra
Autor: UM Warszawa II linia metra to 7 nowych stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.

Po kwietniowym wyborze przez władze stolicy najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę II linii warszawskiego metra - razem z majem przyszły protesty. Po Mostostalu, kolejny sprzeciw zgłosiło konsorcjum, którego liderem jest China Overseas Engineering Group Co. Ltd z Pekinu.

Zwycięskiemu włosko-turecko-polskiemu konsorcjum (Astaldi SpA. z Rzymu, GULERMAK Agir Sanayi Insaat e Taahhut AS z Ankary oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego) - Mostostal Warszawa zarzuca m.in. niedoszacowanie oferty i brak doświadczenia na warszawskim rynku. Walkę o II linię metra zaostrza teraz China Overseas Engineering Group Co. Ltd. Do zarzutów formalnych przedstawionych przez polsko-hiszpańsko-niemieckiego konkurenta dorzuca: brak udokumentowania doświadczenia i odpowiednio skonstruowanego harmonogramu prac, a w przetłumaczonej ofercie brak poświadczenia, że jest zgodna z oryginałem.

Komisja Metra Warszawskiego będzie teraz analizować zasadność protestów obu konsorcjów, których oferty cenowe były najbardziej zbliżone do oferty zwycięscy tego najważniejszego (zwłaszcza z punktu widzenia mieszkańców) w Warszawie przetargu. Przypomnijmy: firmy zgromadzone wokół Astaldi Sp.A. za budowę II linii metra chcą od miasta 4 117 500 000 zł brutto, Mostostal Warszawa SA, jako lider zaproponował 4 974 999 999 zł brutto, a Chińczycy: 4 498 000 000 zł brutto.

Przetarg został ogłoszony 15 października 2008 roku. Do walki o kontrakt stanęło 5 międzynarodowych konsorcjów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej