Po kostkę brukową do Niepołomic

2008-08-25 18:08

Więcej betonowej kostki brukowej będzie produkował Bazaltex, znany na Górnym Śląsku i w Polsce południowo-zachodniej wytwórca tego produktu. A to dzięki nowemu zakładowi, który powstanie w podkrakowskich Niepołomicach. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku, uruchomienie obiektu jest planowane na wiosnę 2009 roku.

Zakład będzie miał powierzchnię 2 tys. mkw., tuż obok wyrośnie budynek biurowo-socjalny. Obecnie przygotowywane są wstępne założenia projektu budowlanego. Pracuje nad tym biuro GBPBP Projprzem SA. Bazaltex zdecydował się zwiększyć moce produkcyjne ze względu na rosnący popyt na kostkę brukową. Produkuje 4 mln mkw. kostki rocznie, po wybudowaniu zakładu będzie to o około 700 tys. mkw. więcej (źródło: PAP).

Nieprzypadkowe jest miejsce, które firma wybrała na rozwój. Niepołomicka Strefa Przemysłowa liczy 400 ha, a 35 proc. tego terenu wchodzi w skład Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak czytamy w portalu niepolomice.biz, stworzonym i prowadzonym przez niepołomickich przedsiębiorców, głównym źródłem zasilania budżetu gminy są dochody z tytułu podatku od nieruchomości, płaconego przez duże firmy. Niepołomice leżą na skrzyżowaniu dróg: krajowej nr 75 i wojewódzkiej nr 964. Około 30 minut jazdy samochodem dzieli miasto od portu lotniczego w Balicach. Najbliższe stacje kolejowe znajdują się w Podłężu i Szarowie.

W Niepołomicach Bazaltex będzie produkował kilka typów kostki brukowej, w tym m.in. standardową, ekskluzywną, stylizowaną, ekologiczną, uszlachetnioną oraz galanterię brukową. Firma działa od 1991 roku i ma sześć zakładów: dwa w Tarnowskich Górach (tu mieści się centrala firmy - przyp. red.), Opolu, Kotlarni, Prószkowie i Legnicy. Swój produkt rekomenduje jako sprawdzony materiał do budowy nawierzchni drogowych.

sierpień 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej