Po godzinach - skocznia narciarska w Holmenkollen

2010-02-07 22:23

Rozpoczeła się modernizacja skoczni narciarskiej w Holmenkollen, która przygotowywana jest na Mistrzostwa Świata w Oslo w 2011 roku.

Obiekt w Holmenkollen to jedna ze szczęśliwszych skoczni dla Adama Małysza, w roku 1996, kiedy po raz pierwszy wygrał zawody na tej skoczni, stał się miejscowym bohaterem. Choć rekord skoczni ustanowił Tommy Ingebrigtsen skacząc 136 metrów w 2006 roku, Małysz jest niewątpliwie legendą w Oslo z uwagi na czterokrotne zwycięstwo zawodów.

Zlecenie od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem publicznym. Forma Europoles służąc radą oraz proponując pomysłowe rozwiązania przekonała zleceniodawcę o zaletach pełnościennych masztów stalowych i została zaangażowana w modernizację skoczni. W blasku nowego oświetlenia zamontowanego na słupach, odbędą się zawody Pucharu Świata 14 marca tego roku.
Obiekt w Holmenkollen został wyposażony w sześć masztów projektorowych, o wysokości od 32 do 43 metrów. Różnice w wysokości terenu oraz silny wiatr były wyzwaniem dla projektantów Europoles.  „Mimo różnic w wysokości terenu punkty świetlne, znajdujących się naprzeciwko siebie masztów musiały być na dokładnie takim samym poziomie, co spowodowało zaplanowanie i wyprodukowanie sześciu zupełnie różnych masztów.”- Martin Hierl, kierownik projektu.

 

 

Skocznia narciarskia w Holmenkollen
Autor: Europoles Sp. z o.o


Europoles wytwarza produkty z różnorodnych materiałów, między innymi z betonu wirowanego i włókna szklanego żywicowanego (GFK). Do końca 2009 roku spółka wyprodukowała 1 500 000 słupów i wież ze strunobetonu wirowanego oraz 3 500 000 masztów stalowych.
Europoles poprzez sieć 18 oddziałów zależnych jest obecna w Europie i na Bliskim Wschodzie, a jej wyroby można znaleźć na całym świecie, od Alaski aż po Guam. Duża gama produktów (słupy oświetleniowe, maszty reklamowe, maszty oświetlenia projektorowego, słupy linii napowietrznych, wieże dla telekomunikacji itp.) oraz szeroki zakres usług zapewniły Europoles w 2009 roku obrót ponad 500 mln zł przy zatrudnieniu na poziomie 850 pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej