PM Group Polska partnerem ŁSSE

2008-06-16 12:04

Polskie strefy ekonomiczne starają się zachęcać firmy do współpracy na różne sposoby. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna stosuje Program Partner, w ramach którego przyznaje wybranym przedsiębiorstwom tytuł Partnera Strefy. Ostatnio została nim PM Group Polska, międzynarodowa firma inżynieryjno-architektoniczna.

Obecnie tytułem Partnera Stefy mogą pochwalić się 42 firmy, które prowadzą działalność związaną z dostarczaniem inwestorom usług i produktów - od projektowania i budownictwa przemysłowego po usługi sieciowe, instalacyjno-elektryczne i telekomunikacyjne. 

"Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce. Firmom, z którymi współpraca układa się nam pomyślnie, oferujemy właśnie Program Partnerski. Ma to przełożenie na wspólny rozwój zarówno strefy, jak i danej firmy" - mówi Anna Wieruszewska Puto, specjalista ds. rozwoju i strategii w ŁSSE.

Program oferuje firmom możliwość wykorzystywania tytułu Partnera ŁSSE w rozmowach z inwestorami. Zakłada także współpracę pomiędzy strefą a partnerem w zakresie działań reklamowo - promocyjnych. Jednak przede wszystkim Partner ŁSSE może szybciej dotrzeć do potencjalnych inwestorów dopiero rozważających ulokowanie kapitału na terenie strefy.

"Współpracujemy z ŁSSE ze względu na skalę realizowanych tutaj przedsięwzięć. PM Group zamierza sukcesywnie powiększać portfolio klientów, a Łódź to jeden z naszych strategicznych kierunków" - wyjaśnia Con Murphy, dyrektor zarządzający PM Group Polska. Równocześnie podkreśla, że firma od dawna aktywnie działa na terenie ŁSSE: "Mieliśmy szansę pracy przy realizacji naprawdę dużych projektów i dzięki temu pokazaliśmy, na co na stać. Naszymi klientami w Łódzkiem są m.in. tak poważni inwestorzy jak Dell czy Procter & Gamble".

W ciągu 15 miesięcy współpracy z Dellem w PM powstały nie tylko projekty koncepcyjny, budowlany i wykonawczy fabryki w Łodzi, ale także inżynierowie PM zarządzali realizacją inwestycji i nadzorowali pracę ponad 700 osób. Ostatnio PM Group nawiązała współpracę z firmą Procter & Gamble, dla której przygotowała projekt budowlany i przetargowy fabryki kosmetyków o wartości 50 mln dolarów. Obecnie prowadzony jest nadzór autorski oraz inwestorski zakładu powstającego w Aleksandrowie Łódzkim. Inwestycje zrealizowane na terenie ŁSSE to tylko część projektów PM w Polsce. W sumie firma uczestniczy w 15% inwestycji zagranicznych znajdujących się na liście Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 roku na okres 20 lat. W tej chwili wartość inwestycji w ŁSSE wynosi ponad 6,4 mld złotych. Firmy działające na terenie strefy stworzyły w sumie ponad 16,5 tys. miejsc pracy. Teren strefy obejmuje powierzchnię 897,4 ha gruntów i jest podzielony na 29 podstref. Na terenie ŁSSE działa obecnie 87 inwestorów.

PM Group Polska partnerem ŁSSE
Autor: PM Group Polska Obecnie PM Group nadzoruje rozbudowę centrów handlowych IKEA w Gdańsku i Poznaniu.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej