PM Group nadzoruje budowę fabryki szyb

2011-01-31 16:03

Do sierpnia w Komornikach (ok. Środy Śląskiej) zostanie zbudowana fabryka szyb samochodowych amerykańskiej firmy Pittsburgh Glass Works. Produkcja ruszy wiosną 2012 r. To jedna z największych inwestycji zagranicznych w Polsce, ogłoszona w 2010 r. PM Group jest projektantem i inżynierem kontraktu.

Globalny dostawca szyb samochodowych zainwestuje w fabrykę na Dolnym Śląsku ok. 200 mln zł i zatrudni ok. 170 osób. W Komornikach (przy krajowej drodze nr 94 na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) rozpoczęła się budowa zakładu, który będzie wytwarzał zaawansowane technologicznie szyby czołowe do samochodów, spełniających wymogi europejskiego rynku aut klasy premium.
- Prace budowlane potrwają do sierpnia 2011 r. - ocenia Krzysztof Suwalski, Project Manager PM Group. - Pod koniec maja do Komornik przyjadą pierwsze maszyny linii produkcyjnej.

PM Group jako inżynier kontraktu zarządza całym recesem budowlanym, kontrakt obejmuje także nadzór nad montażem urządzeń do produkcji szyb. Wcześniej firma opracowała koncepcję i projekt budowlany obiektu o powierzchni 21 tys. m2.

Uruchomienie produkcji w Komornikach planowane jest na wiosnę 2012 r. Fabryka będzie pierwszym zakładem produkcyjnym grupy, wytwarzającym szyby dla przemysłu motoryzacyjnego poza Ameryką Północną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej