Płyną fundusze do stolicy…

2009-09-02 20:37

Dwie strategiczne inwestycje drogowe – budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską oraz przebudowa ul. Poleczki - skorzystają z unijnego wsparcia. Podpisanie przez władze województwa mazowieckiego i m.st. Warszawy umów o dofinansowaniu tych inwestycji to kolejny etap wdrażania funduszy unijnych na Mazowszu. Łączna wartość projektów to ok. 219 mln zł, z czego wsparcie UE wyniesie przeszło 150 mln zł.

Obydwa projekty dofinansowane będą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
- Drogi, których dotyczą podpisywane właśnie umowy, znajdują się na terenie Warszawy, ale ich znaczenie wykracza poza rejon miasta. Projekt Trasy Siekierkowskiej wpisany był na listę projektów kluczowych z uwagi na jego ponadregionalny wymiar. Budowa tego odcinka usprawni kontakt stolicy ze wschodnią i południową częścią województwa. Ulica Poleczki ma natomiast ogromne znaczenie strategiczne dla poprawy komunikacji z lotniskiem Okęcie. Wierzę, że dofinansowanie tak znaczących projektów usprawni ruch w całym regionie - powiedział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Obydwie inwestycje nie tylko będą służyć ułatwieniom w komunikacji drogowej mieszkańców Warszawy i aglomeracji warszawskiej, ale także wpłyną na atrakcyjność inwestycyjną oraz rozwój działalności gospodarczej, społecznej, turystycznej i kulturalnej w regionie.
- Te środki są szczególnie ważne w obecnej sytuacji spowolnienia gospodarczego. Dla mnie priorytetem są inwestycje dofinansowywane z UE. W ten sposób mogą być one efektywnie skończone. Obie te trasy są ważne nie tylko dla stolicy, ale dla całego regionu - podkresliła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.
Dyrektor Biura Funduszy Europejskich m.st. Warszawy Michał Olszewski zaznaczył, że budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską to projekt, który był bardzo szybko i sprawnie oceniony. Dodał, że w tym miesiącu aż 60 mln zł z puli 150 mln zł wpłynie do budżetu miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej