PLGBC Green Building Night – LEED vs. BREEAM

2010-02-12 15:40

Drugie spotkanie z serii PLGBC Green Building Night już niebawem. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Po sukcesie pierwszego spotkania spodziewane jest uczestnictwo 50 lub więcej osób z wiodących firm zainteresowanych tematyką "green building".

Celem spotkania, które odbędzie się 1 marca 2010 r. w hotelu Marriott Courtyard w Warszawie, będzie przybliżenie uczestnikom procesu budowlanego, specyfiki tych wiodących światowych certyfikacji. W świetle nurtującego wszystkich pytania dotyczącego decyzji o wyborze i dopasowaniu certyfikacji do konkretnych warunków projektu - deweloperzy oraz inwestorzy będą mieli szanse dowiedzieć się o pierwszych doświadczeniach na naszym rynku z systemami LEED oraz BREEAM z punktu widzenia konsultanta oraz dewelopera.

- Inwestorzy powinni dokonywać świadomego wyboru, dlatego niezwykle istotne jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu certyfikacji wielokryterialnej. Celem PLGBC jest przybliżenie tej wiedzy środowisku inwestycyjnemu i budowlanemu w Polsce. Najlepsi polscy specjaliści LEED i BREEAM podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem, i otworzą się na pytania publiczności. - mówi Rafal Schurma, założyciel PLGBC oraz wykładowca na Harvardzie.

Magdalena Stretton, z firmy WSP Enviro przedstawi proces oraz najistotniejsze elementy certyfikacji BREEAM. Jest ona jedną z niewielu osób posiadających praktyczne doświadczenie zarówno krajowe jak i międzynarodowe.
Agnes Vorbrodt-Schurma, wykorzystując swoją wiedzę zdobytą na Harvardzie, w pracy nad amerykańskimi zielonymi projektami oraz prowadząc pierwszy budynek w Polsce, który uzyskał ten elitarny certyfikat, w zbliżony sposób przedstawi amerykański system LEED, co powinno ułatwic porównanie obu narzędzi.
Jest to drugie spotkanie z planowanej serii spotkań typu PLGBC Green Building Night. Następne odbędzie się w Krakowie, a tematem będzie jakość powietrza we wnętrzach (indoor air quality). Zaplanowano również spotkania na czerwiec (ekologiczne szkoły), sierpień (zielone hotele) oraz grudzień (ekologiczne centra handlowe).

PLGBC logo
Autor: brak danych


PLGBC
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej