PLGBC Green Building Night (18 stycznia 2011). Szkolenia z LEED i BREEAM (19 stycznia 2011)

2011-01-05 11:23
PLGBC Green Building Night (18 stycznia 2011), szkolenia z LEED i BREEAM (19 stycznia 2011)
Autor: PLGBC

18 stycznia 2011 r. w Warszawie odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie z serii PLGBC Green Building Night - z udziałem World Green Building Council (!), a 19 stycznia - szkolenie z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC).

Agnes Vorbrodt-Schurma prowadzi szkolenie z systemu LEED podczas Sympozjum PLGBC w listopadzie 2010
Autor: PLGBC Agnes Vorbrodt-Schurma prowadzi szkolenie z systemu LEED podczas Sympozjum PLGBC w listopadzie 2010 - 70 uczestników, plus długa lista oczekujących.
Hans van den Sanden
Autor: PLGBC Hans van den Sanden przedstawia Trinity Park, pierwszy projekt w Polsce z certyfikacja BREEAM, podczas szkoleń towarzyszących Sympozjum PLGBC w listopadzie 2010.
Agnes Vorbrodt-Schurma i Scot Horst
Autor: PLGBC Agnes Vorbrodt-Schurma - założycielka, wiceprezydent i dyrektor wykonawcza PLGBC oraz Scot Horst - wiceprezydent USGBC ds. LEED po pozytywnie zakończonych negocjacjach podczas konferencji Greenbuild 2010 w Chicago.

PLGBC Green Building Night (18 stycznia, Warszawa) 

W tym roku PLGBC będzie mieć zaszczyt gościć związaną od 2 lat z World Green Building Council (WGBC) Dominikę Czerwińską, odpowiedzialną za powstawanie i rozwój organizacji GBC na świecie. Podczas PLGBC Green Building Night poprowadzi wykład zatytułowany: "World GBC: Growing Global Scale Green Building Awareness".

Dominika ukończyła z wyróżnieniem studia na York University w Toronto. Posiada tytuł Honours Bachelor of Science and Engineering oraz Master of Environmental Studies na kierunku urbanistycznym, ze specjalnością w rozwoju zrównoważonym i budownictwie ekologicznym. Wcześniej pracowała również w York University’s Institute for Research and Innovation in Sustainability (IRIS).

Podczas tego samego spotkania, Agnes Vorbrodt-Schurma, dyrektor wykonawcza PLGBC przedstawi postępy PLGBC w adaptacji systemu LEED do warunków Polskich poczynione w ciągu ostatnich miesięcy.

Styczniowe wydarzenie jest kolejnym z serii cieszących się ogromnym zainteresowaniem spotkań PLGBC Green Building Night. W roku 2010 odbywały się one głównie w Warszawie i na Śląsku. Spotkania te, poza najnowszą wiedzą dają uczestnikom możliwość nawiązania wartościowych kontaktów branżowych.

Zastosowania systemów wielokryterialnej oceny budynków LEED i BREEAM na terenie Polski (19 stycznia, Warszawa)

Podczas całego dnia poświęconego tematyce zielonego budownictwa, uczestnicy będą mogli brać udział w wybranych przez siebie szkoleniach. Dzień zostanie podzielony na 4 bloki tematyczne – prezentacje "Budownictwo ekologiczne – co to jest?”, "Lunch & LEED”, "Certyfikacja LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie" oraz "Wstęp do certyfikacji BREEAM”.

Podczas pierwszej prezentacji poruszone zostaną następujące tematy: dlaczego budownictwo ekologiczne, WorldGBC i światowy network organizacji Green Building Council, przegląd wiodących międzynarodowych certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego w Polsce i na świecie, koszt budownictwa zrównoważonego, na podstawie przykładów zarówno polskich jak i zagranicznych. Szkolenie poprowadzi Agnes Vorbrodt-Schurma, specjalistka z certyfikacji LEED. Case studies zostaną przedstawione przez inne osoby z branży budownictwa zrównoważonego posiadające doświadczenia na projektach starających się o certyfikacje.

Wszyscy uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość uczestniczenia w szeregu przerw networkingowych oraz w Lunch & LEED, podczas których będzie można dzielić się swoimi doświadczeniami w pracy nad zielonymi projektami oraz zadawać pytania prezenterom.

Po południu odbędą się szkolenia na poziomie 2 - dla początkujących z systemu LEED i BREEAM. Podczas pierwszego z nich Agnes Vorbrodt-Schurma omówi systemy LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie na praktycznych przykładach z Polski i USA oraz inne typy certyfikacji LEED.

Szkolenie BREEAM 1 będzie się składać ze skrótowego omówienia typów certyfikacji BREEAM, oraz przejścia przez certyfikacje BREEAM International punkt po punkcie. Na zakończenie przedstawione zostaną Case Studies.


Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) to organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest promocja w Polsce budownictwa (projektowanie, budowanie, użytkowanie) zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. PLGBC jest jedyną organizacją w Polsce posiadającą akredytację stowarzyszenia World Green Building Council jako „Established Council”.
Firmy założycielskie PLGBC Premium: PLATINUM: VvS | Architects & Consultants, Skanska; GOLD: Grupa BUMA; GREEN: Europlast, Drees & Sommer, CFE Polska, Zumtobel, Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej.
Firmy założycielskie PLGBC: ARUP, BOST, Bovis LendLease, Forbo, Ekologiczne drogi.pl, Kancelaria Prawna Agnieszka Stańczyk Katarzyna Słupska, BorgWarner Turbo Systems Poland, Gabriel Miczka Przedsiębiorstwo, Horizone studio.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej