Platynowe Wiertło po raz jedenasty

2007-05-21 18:16

30 września mija termin nadsyłania zgłoszeń do kolejnej już edycji konkursu Platynowe Wiertło. Jego głównym celem jest wspieranie i promowanie najlepszych wykonawców budowlanych na polskim rynku. Organizatorem konkursu jest firma Bosch.

Jakość zgłoszonych obiektów będzie oceniać jury złożone z wybitnych specjalistów z zakresu budownictwa i architektury. Jurorzy będą zwracać uwagę na wykorzystanie najnowszych materiałów i technologii, uwzględnienie rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych, a także terminowość realizacji i dobre tempo budowy. Ważnym kryterium okaże się również jak najmniejsza uciążliwość dla otoczenia oraz walory architektoniczne.

Nagrody w konkursie są przyznawane w trzech kategoriach: budownictwo użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowe oraz przebudowy i modernizacje. Obiekty mogą być zgłaszane przez głównego wykonawcę, inwestora lub architekta.  Jedenasta edycja dotyczy budynków ukończonych i oddanych do użytkowania między 1 września 2005 roku a 30 września 2006 roku.

Dawniej...

Pomysł na ogólnopolski konkurs dla firm budowlanych narodził się w 1996 roku. Wówczas, dokładnie 10 lat temu, ogłoszono pierwszą edycję Platynowego Wiertła. Napłynęło do niej kilkanaście zgłoszeń, spośród których jury wybrało dwóch laureatów.

...i dzisiaj

Obecnie samych laureatów jest wyłanianych kilkunastu, a do każdej edycji napływa po kilkadziesiąt zgłoszeń. Wyróżnienie w konkursie cieszy się dużym prestiżem w środowisku budowlanym. Sukces w rywalizacji, w której najważniejszym kryterium jest jakość, stanowi bowiem liczące się na rynku budowlanym referencje. Ponadto polskie budowle coraz częściej dorównują światowym standardom, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i walorów architektonicznych. Przedsiębiorstwa wykorzystują najnowsze technologie, posiadają nowoczesne materiały i sprzęt, dysponują wykształconą kadrą inżynierską i doświadczonymi zespołami wykonawczymi. Wyróżniające się z otoczenia architekturą, kolorystyką, wykonawstwem i funkcjonalnością obiekty powstają już nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w niewielkich miasteczkach.
Aby zgłosić obiekt do konkursu, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową i wraz ze zdjęciem obiektu przesłać ją na adres: Robert Bosch Sp. z o.o., 02-822 Warszawa, ul. Poleczki 3 (z dopiskiem Platynowe Wiertło). Formularz można pobrać ze stron www.platynowewiertlo.pl.
Wyniki jedenastej edycji konkursu zostaną ogłoszone na początku 2007 roku. Udział w rywalizacji jest bezpłatny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej