Platynowe Wiertło: Centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta

2010-06-14 12:39
Centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta
Autor: Hochtief Przy głównym wejściu do galerii znajduje się okrągła podświetlana kolorowo fontanna. Na trzecim poziomie galerii zlokalizowana jest strefa gastronomiczna – oświetlony naturalnym światłem hol z gigantycznym oknem na Jezioro Maltańskie. Na tym poziomie znajduje się także klub fitness i wejście do kompleksu kinowego.

Galeria Malta to największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce. Powierzchnia całkowita obiektu to 152 510 mkw., a handlowa 54 000 mkw. W Galerii Malta działa łącznie 170 sklepów, punktów usługowych, wielosalowe kino, klub fitness, liczne kawiarnie i restauracje. Na klientów czeka parking na 1800 miejsc z bezpośrednim dostępem do budynku głównego centrum. Obiekt została wyróżniony Platynowym Wiertłem w ogólnopolskim konkursie Platynowe Wiertło, którego organizatorem jest firma Bosch-Elektronarzędzia.

Wykonawcą obiektu jest: HOCHTIEF Polska Oddział w Poznaniu.
Projektant: APA Wojciechowski – arch. Szymon Wojciechowski, arch. Marcin Grzelewski, Pracownia E. i S. Sipińskich – arch. Ewa Sipińska, arch. Stanisław Sipiński, Diagram – Michał Cierkosz

O wyróżnieniu w konkursie Platynowe Wiertło mówi nam Sławomir Maciejewski - dyrektor zespołu kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Poznaniu:

Czym jest dla Państwa wyróżnienie w konkursie Platynowe Wiertło? - Nagrody przyznawane w konkursie Platynowe Wiertło traktujemy jako wyraz uznania dla wysiłków i starań wszystkich partnerów, którzy angażowali się w realizację obiektu. To również osobista satysfakcja i element motywujący na przyszłość.

W ubiegłym roku firma HOCHTIEF zrealizowała wiele projektów. Co spowodowało, że akurat ten obiekt został zgłoszony do konkursu? - Dla generalnego wykonawcy każdy projekt, bez różnicy, jest ważny. Jednak prawa konkursów są takie, że na wyróżnienie mają szanse te największe, o szczególnym znaczeniu dla regionu, w którym powstały. A Galeria Maltę to największe centrum handlowo-rozrywkowe w Wielkopolsce. Wyróżnia je zarówno imponująca architektura jak i wielkość. To kompleks z 162 000 m2 powierzchni całkowitej i ciekawym rozwiązaniem, jakim jest kładka pieszo-rowerowa nad ulicą Abpa. Baraniaka. Poza tym Galeria Malta to jedna z największych inwestycji, w realizacji których dotychczas brał udział poznański Oddział HOCHTIEF Polska.

Wokół galerii znajduje się teren zielony z elementami małej architektury, amfiteatrem i boiskiem do koszykówki. Połączenie galerii z terenami nad Jeziorem Maltańskim zapewnia 160-metrowa pieszo-rowerowa kładka nad ul. abpa Baraniaka. Kładka zwraca uwagę ze względu na niesymetryczne podwieszenie cięgnami do stalowego pylona, a system tłumiący drgania zapewnia komfort jej użytkowania. Wzrok przykuwają także unikalne elewacje szklane galerii z nadrukowanym metodą sitodruku malowidłem o łącznej powierzchni 4000 m2.

Zobacz koniecznie: Laureci XIV edycji konkursu Platynowe Wiertło


Na konferencji, która odbyła się w Warszawie, w dniu 25 maja, została ogłoszona XV edycja konkursu Platynowe Wiertło. W bieżącej edycji mogą wziąć udział firmy, które między 1 września 2009 roku a 30 września 2010 oficjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 września 2010 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Platynowe Wiertło!

Serwis Muratorplus.pl i katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator jest patronem medialnym konkursu Platynowe Wierto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej