PKP szuka najemcy hal w Hrubieszowie

2010-02-17 16:37
Hale napraw wagonów w Hrubieszowie
Autor: PKP S.A. Hale napraw wagonów w Hrubieszowie.

PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Lublinie planuje udostępnić pod działalność komercyjną nieruchomość położoną w Hrubieszowie. Mowa o halach napraw wagonów, które mają szansę stać się siedzibą przedsiębiorstwa, którego produkty będą dystrybuowane w Polsce i na zagranicę. Kwestię tą znacznie ułatwia bezpośrednie połączenie obiektów z infrastrukturą linii normalno- i szerokotorowej.

Warto przypomnieć czym jest linia szerokotorowa i jakie daje możliwości. Tzw. LHS z założenia była (i jest nadal) linią towarową–przemysłową. Szeroki tor przebiega przez południowy-wschód i południe naszego kraju. Polski odcinek LHS rozpoczyna się od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Hrubieszów - Izov a kończy na stacji Sławków położonej (30 km od Katowic).

Trasa licząca prawie 400 km długości zarządzana jest przez spółkę PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa w Zamościu. Spółka świadczy pełny zakres usług w zakresie przewozu ładunków w imporcie, eksporcie oraz w tranzycie. Poprzez szerokotorowy system kolei ukraińskich - LHS uzyskuje bezpośredni dostęp do kolei we wszystkich państwach WNP, w tym Magistrali Transsyberyjskiej, a także Nowym Jedwabnym Szlakiem poprzez Kazachstan do Chin.

Duża powierzchnia działki, istniejąca zabudowa, a przede wszystkim dostęp do świetnego kanału dystrybucji towarów, jakim jest infrastruktura kolejowa, sprawia, że może ona służyć na przykład jako siedziba dużego przedsiębiorstwa produkcyjnego lub realizującego przeładunki. Decyzja Lubelskiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami o udostępnieniu nieruchomości prywatnym przedsiębiorcom stwarza szansę dla mieszkańców Hrubieszowa. O tym, czy miasto może liczyć na nowe inwestycje i miejsca pracy będzie wiadomo 10 marca 2010 r., na kiedy to planowany jest nieograniczony przetarg ofertowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej