Pierwszy w Polsce operator hotelowy

2007-07-25 10:11

Indywidualne regulatory natężenia światła oraz temperatury, ekrany LCD czy bezpieczny Internet - to tylko niektóre z rozwiązań projektowych, jakie przyjęto w nowo otwartym centrum hotelowo-konferencyjne Holiday Inn w podwarszawskim Józefowie. Wyłączny inwestor hotelu, firma dewelopersko-inwestycyjna Aquila Park, już teraz zapowiada kolejne projekty tego typu. W tym celu powołano nawet pierwszego w Polsce operatora hotelowego - spółkę Aquila Hotele.

Decyzja o budowie centrum zapadła dwa lata temu. - Udało nam się zainwestować w doskonały teren, dzięki któremu Holiday Inn w Józefowie jest wyjątkowy na skalę światową - wspomina Marcin Górzyński, prezes zarządu Aquila Park. Obiekt bowiem położony jest w pięknej okolicy, na 11-hektarowym obszarze leśnym. Jednak na jego wyjątkowość składają się przede wszystkim przyjęte rozwiązania architektoniczne. A chodzi m.in. o ekrany oraz telewizory LCD w pokojach i częściach publicznych, indywidualne regulatory natężenia światła oraz temperatury, bezpieczny Internet czy profesjonalny sprzęt Centrum Biznesowego. Całość inwestycji pochłonęła ponad 20 mln euro.

Wyłącznym inwestorem centrum w Józefowie jest firma Aquila Park. Spółka ta powstała we wrześniu 2000 roku i została zawiązana przez grupę biznesmenów działających na rynku materiałów budowlanych oraz nieruchomości. Początkowo firma skupiała się na nieruchomościach rezydencjalnych. Dopiero po podpisaniu umowy o współpracy z siecią InterContinental Hotels Group, właścicielem marki Holiday Inn, zaangażowała się w swój pierwszy projekt komercyjny. Teraz zapowiada kolejne projekty, takie jak ten w Józefiowie. W ciągu najbliższych 7 lat zamierza wybudować 10 hoteli pod szyldem Holiday Inn, Express by Holiday Inn oraz Crowne Plaza. Nowe obiekty powstaną na Pomorzu, w Wielkopolsce, Małopolsce,  Łodzi, a także na Górnym i Dolnym Śląsku. Obecnie trwają przygotowania do budowy hotelu we Wrocławiu - ma się ona rozpocząć już w przyszłym roku.

W realizacji hotelowych planów spółce pomoże specjalnie powołany operator hotelowy Aquila Hotele. Jest to pierwsza firma w Polsce, zarządzająca hotelami. Z jej usług będą mogli skorzystać również inni inwestorzy, którzy  planują budowę podobnych obiektów. Mariusz Stolarz, prezes zarządu Aquila Hotele, zapewnia, że podmiot jest gotowy podjąć współpracę z każdym, kto tylko zdecyduje się na budowę nowoczesnego hotelu, lecz nie wie, jak nim kierować. - Myślę, że zwłaszcza teraz, przed Mistrzostwami EURO 2012, nasze usługi jako profesjonalnego operatora hotelowego będą się cieszyć dużym zainteresowaniem - mówi prezes zarządu Aquila Hotele. O tym, jak sobie radzi nowy operator, można się przekonać już teraz - na przykładzie centrum w Józefowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej