Pierwszy w Polsce operator hotelowy

2007-07-25 10:11

Indywidualne regulatory natężenia światła oraz temperatury, ekrany LCD czy bezpieczny Internet - to tylko niektóre z rozwiązań projektowych, jakie przyjęto w nowo otwartym centrum hotelowo-konferencyjne Holiday Inn w podwarszawskim Józefowie. Wyłączny inwestor hotelu, firma dewelopersko-inwestycyjna Aquila Park, już teraz zapowiada kolejne projekty tego typu. W tym celu powołano nawet pierwszego w Polsce operatora hotelowego - spółkę Aquila Hotele.

Decyzja o budowie centrum zapadła dwa lata temu. - Udało nam się zainwestować w doskonały teren, dzięki któremu Holiday Inn w Józefowie jest wyjątkowy na skalę światową - wspomina Marcin Górzyński, prezes zarządu Aquila Park. Obiekt bowiem położony jest w pięknej okolicy, na 11-hektarowym obszarze leśnym. Jednak na jego wyjątkowość składają się przede wszystkim przyjęte rozwiązania architektoniczne. A chodzi m.in. o ekrany oraz telewizory LCD w pokojach i częściach publicznych, indywidualne regulatory natężenia światła oraz temperatury, bezpieczny Internet czy profesjonalny sprzęt Centrum Biznesowego. Całość inwestycji pochłonęła ponad 20 mln euro.

Wyłącznym inwestorem centrum w Józefowie jest firma Aquila Park. Spółka ta powstała we wrześniu 2000 roku i została zawiązana przez grupę biznesmenów działających na rynku materiałów budowlanych oraz nieruchomości. Początkowo firma skupiała się na nieruchomościach rezydencjalnych. Dopiero po podpisaniu umowy o współpracy z siecią InterContinental Hotels Group, właścicielem marki Holiday Inn, zaangażowała się w swój pierwszy projekt komercyjny. Teraz zapowiada kolejne projekty, takie jak ten w Józefiowie. W ciągu najbliższych 7 lat zamierza wybudować 10 hoteli pod szyldem Holiday Inn, Express by Holiday Inn oraz Crowne Plaza. Nowe obiekty powstaną na Pomorzu, w Wielkopolsce, Małopolsce,  Łodzi, a także na Górnym i Dolnym Śląsku. Obecnie trwają przygotowania do budowy hotelu we Wrocławiu - ma się ona rozpocząć już w przyszłym roku.

W realizacji hotelowych planów spółce pomoże specjalnie powołany operator hotelowy Aquila Hotele. Jest to pierwsza firma w Polsce, zarządzająca hotelami. Z jej usług będą mogli skorzystać również inni inwestorzy, którzy  planują budowę podobnych obiektów. Mariusz Stolarz, prezes zarządu Aquila Hotele, zapewnia, że podmiot jest gotowy podjąć współpracę z każdym, kto tylko zdecyduje się na budowę nowoczesnego hotelu, lecz nie wie, jak nim kierować. - Myślę, że zwłaszcza teraz, przed Mistrzostwami EURO 2012, nasze usługi jako profesjonalnego operatora hotelowego będą się cieszyć dużym zainteresowaniem - mówi prezes zarządu Aquila Hotele. O tym, jak sobie radzi nowy operator, można się przekonać już teraz - na przykładzie centrum w Józefowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej