Pierwsza w Polsce fabryka Sopremy

2009-12-08 15:55
Wizualizacja: pierwsza w Polsce fabryka Sopremy, podwarszawskie Błonie
Autor: od Cushman & Wakefield Wizualizacja: pierwsza w Polsce fabryka Sopremy, podwarszawskie Błonie

Światowy lider w produkcji systemów hydroizolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej kupił 8 ha gruntu w podwarszawskich Błoniach. Na działce powstanie pierwsza w Polsce, a 15. na świecie, nowoczesna fabryka Grupy Soprema.

Do końca 2010 r. zostanie wybudowana hala produkcyjna, zaplecze administracyjne i magazynowe o łącznej powierzchni 7200 m2. Wartość inwestycji szacowana jest na 15 mln euro. Projekt wspierają Władze Urzędu Miasta w Błoniu i Gminy Ożarowa. Dzięki przedsięwzięciu powstanie 50 nowych miejsc pracy.

- W wyniku recesji wielu inwestorów wstrzymało decyzje o zakupie działek. Obecnie wracają oni na rynek i kontynuują negocjacje. Wzrost zainteresowania rynkiem gruntów inwestycyjnych w Polsce jest spowodowany większą aktywnością najemców oraz firm nabywających grunty na własne potrzeby - podkreśla Tomasz Olszewski, partner i dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cushman & Wakefield.

Soprema dystrybuuje swoje produkty w ponad 80 krajach świata. Posiada 14 nowoczesnych fabryk w Europie, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Zatrudnia ponad 3,8 tys. pracowników. Na polskim rynku działa od 1996 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej