PIĘKNY WROCŁAW - XX edycja konkursu rozstrzygnięta

2010-06-30 17:59
3 Nagroda - Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a
Autor: UM Wrocław Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a

22 czerwca w Muzeum Architektury odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i wyróżnień na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2009 - PIĘKNY WROCŁAW. Nagrodę główną Grand Prix zdobył budynek domu towarowego Renoma. Celem konkursu jest promowanie architektury Wrocławia i uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych. Organizatorem jest prezydent Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Kapituła konkursu przyznała nagrody w czterech kategoriach:

Kategoria – budynek mieszkalny wielorodzinny

1. NAGRODA: Zespół apartamentowo-biurowy OGRODY GRABISZYŃSKIE, al. gen. Józefa Hallera, ul. Grabiszyńska
Autor: Andrzej Hubka, współpraca autorska: Wojciech Błaszczuk, współpraca: Danuta Hubka, Patrycja Weiser, Maciej Smoliński, Anna La Fontain, Monika Doszko, Sławomir Szczotka, Anna Szymańska, Paweł Buck, Monika Królikowska, Kinga Ploch, Wrocław
Inwestor:  STELLAR RETAIL DEVELOPMENT Sp. z o.o., Warszawa
Wykonawca: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 WROBIS S.A., Wrocław

2. NAGRODA: Budynek mieszkalny wielorodzinny STREETHOUSE, ul. Józefa Lompy, ul. ks. Konstantego Damrota
Autor:
 Dziewoński-Łukaszewicz – Architekci s.c.,  Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Paweł Wręczycki –  Wrocław
Inwestor:  Dom.developer Wrocław Sp. z o. o.,
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM  Sp. z o.o., Wrocław

3. NAGRODA: Budynek mieszkalny wielorodzinny ODRA-HOUSE, ul. Długa 16a
Autor: Maciej Hawrylak, 
Współpraca: Magda Siemienowicz, Patryk Żurawski, Dariusz Kurowski, Wrocław
Inwestor:  Euro-dom Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca:  Przedsiębiorstw Robót Elewacyjnych i Budowlanych Krzysztof Zawadzki, Wrocław

WYRÓŻNIENIE: Budynek mieszkalny w zespole dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym, ul. K. Olszewskiego 75 a i b
Autor:
  Paweł Horn, Wrocław
Inwestor:  Spółdzielnia Mieszkaniowa BISKUPIN, Wrocław
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Inwestycyjne Sp. z o.o., Wrocław

WYRÓŻNIENIE: Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Karpacka 1
Autor:
  Barbara Kubik-Strzębała – Autorskie Studio Architektury A.S.A. Sp. z o.o., Wrocław
Inwestor:  Barbara Kubik-Strzębała, Joanna i Marek Jaworscy, Wrocław
Wykonawca: Firma Projektowo Wykonawcza STERBUD Marek Jaworski, Wrocław

 

Kategoria – budynek mieszkalny jednorodzinny

1. NAGRODA: Dom jednorodzinny, ul. Pionierska 41
Autor:  Przemysław Skwarek, Agnieszka Włodarczyk, Piotr Zybura, Wrocław
Inwestor:  Raik Scheffler, Wrocław
Wykonawca: Green Investment Sp. z o.o., Wrocław

2. NAGRODA: Dom jednorodzinny, ul. Orawska 8
Autor:  Tomasz Marhall, Wrocław
Inwestor:  Bartosz Żukowski i Małgorzata Niebudek-Żukowska, Wrocław
Wykonawca: Andrzej Górecki, Kępno

3. NAGRODA: Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, ul. Jaspisowa
Autor:  Rafał Dudzik, Agnieszka Dykiel, Marta Maliszewska, Tomasz Wąsowicz, Wrocław
Inwestor:  Art-Developer Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Zakład Remontowo-Budowlany BIS Stanisław Zysk, Rytwiany

Wyróżnienie: Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, ul. Marmurowa
Autor:  Rafał Dudzik, Paweł Bober, Maciej Szczepański, Wrocław
Inwestor:  Art-Developer Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Art-Developer Sp. z o.o., Wrocław

Wyróżnienie: Dom jednorodzinny, ul. Jaspisowa 5
Autor
: Dariusz Bober, Zgorzelec – Warszawa
Inwestor: Artur Ulrich, Wrocław
Wykonawca: Zakład Remontowo-Budowlany, Grzegorz Gładysz, Sp. z o.o., Wrocław

Kategoria - Budynek użyteczności publicznej

I NAGRODA: Budynek domu towarowego RENOMA, rozbudowa i przebudowa, ul. Świdnicka 
Autor:  Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Zbigniew Maćków, Juliusz Erdman, Marta Firganek, Agnieszka Gilarska, Krystyna Kirschke, Paweł Kirschke, Marek Kotowski, Piotr Krynicki, Piotr Sulisz, Piotr Wilk, Piotr Zybura, Wrocław,
współpraca: Benoy LTD, Londyn
Inwestor:  Centrum Development and Investments Polska Sp. z o. o., Warszawa
Wykonawca: WARBUD S.A. Wrocław

II NAGRODA: Zespół szkolno-przedszkolny nr 12 , ul. Suwalska 5
Autor:
  Anna Bać, Krzysztof Cebrat (grupa synergia), R2 Biuro Projektów Rubik Lesław
współpraca: Anna Haudek, Magda Kłósek, Jakub Chojnacki, Marcin Grabowski, Agnieszka Gałwiaczek, Karolina Grzesiowska, Marcin Zawada, Dorota Wierzchowska, Wrocław
Inwestor:  Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu
Wykonawca: Polimex Mostostal S.A., Warszawa, Zakład Budownictwa, Siedlce

III NAGRODA: Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a
Autor:  A.S.P.A. Projektowanie Architektoniczne Aleksander Szarapo, Mikołaj Smoleński, Łukasz Komar, Maciej Szarapo, Wrocław
Inwestor: Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu,
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUD-TRANS, Wrocław

Wyróżnienie: Kompleks biurowo-usługowy GRUNWALDZKI CENTER, pl. Grunwaldzki, ul. Marii Curie-Skłodowskiej, ul. Cypriana Kamila Norwida.
Autor: Andrzej Hubka, Roman Woźniak, Marek Kołłątaj, współpraca: Danuta Hubka, Jakub Rozmuski, Anna Kozło, Szymon Maciejewski, Dagmara Kolewska, Kinga Ploch, Wrocław
Inwestor: SKANSKA PROPERTY POLAND Sp z o.o., Warszawa
Wykonawca: SKANSKA SA, Warszawa

Kategoria – budynek produkcyjny, obiekt inżynierski

1. NAGRODA: Budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, ul. Kościerzyńska 32
Autor:
  Andrzej Konieczny, Wrocław
Inwestor:  AB SA, Wrocław
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe MIRS Sp. z o.o., Wrocław

Budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, ul. Kościerzyńska 32
Autor: UM Wrocław Budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, ul. Kościerzyńska 32
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej