PGE Arena Gdańsk: przetarg na odwodnienie terenu

2010-08-31 12:33
Przetarg na odwodnienie terenu wokół gdańskiego stadionu
Autor: GIK Euro 2012

Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne EURO 2012 poznała już oferty złożone w przetargu na odwodnienie terenu wokół stadionu PGE Arena Gdańsk. Wygrało konsorcjum Hydrobudowa Gdańsk/ Energopol Szczecin/ Firma Budowlano Drogowa MTM z Gdyni z 41,3 mln zł w ofercie. GIK były gotowe wyłożyć na to przedsięwzięcie 51 mln zł.  

Pozostali uczestnicy przetargu zaoferowali -  42,1 mln zł konsorcjum Doraco/Sanimet, 43,6 mln konsorcjum Hydrobudowa Polska/ Hydrobudowa, 46,8 mln konsorcjum IDS-Bud/ Sonntag Baugellschaft mbH, 53,6 mln konsorcjum INKOP/Navimor Invest i 63,4 mln konsorcjum Polwar/ WPRD Gravel/ Elgrunt.

Nowy stadion piłkarski PGE Arena Gdańsk w Letnicy znajduje się na obszarze odwadnianym przez kanał „Warzywód III”. Istniejący system odwodnienia nie jest przystosowany do odbioru zwiększonej ilości wody opadowej dlatego konieczna jest jego rozbudowa. Inwestycja obejmie teren od zbiornika „Uczniowska” (przy skrzyżowaniu z ul. Uczniowską i ul. Marynarki Polskiej) do zbiornika „Wielopole” (przy ul. Wiślnej) i dalej przez rurociągi tłoczne do Martwej Wisły.
Odwodnienie stadionu będzie tez służyć innym dzielnicom Gdańska. Oprócz Letniewa, części Zaspy, Wrzeszcza, Młynisk, portowym terenom przemysłowym i obszarowi Drogi Zielonej. Ten rejon to tzw. tereny przydepresyjne narażone na podtopienia. Po wykonaniu inwestycji obszar będzie chroniony przed podtopieniami wywołanymi gwałtownymi opadami deszczu, a także spiętrzeniem wód Zatoki Gdańskiej.

Rozpoczęcie robót planowane jest na październik 2010 i mają trwać 12 miesięcy. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej