Pawilon Polski na EXPO 2010

2008-06-26 10:40
Expo
Autor: brak danych

16 czerwca 2008 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbył się uroczystość otwarcia wystawy prezentującej koncepcję architektoniczna Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju.

Wystawa została zorganizowana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Biuro Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010 oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Uroczystego otwarcia ekspozycji dokonali dr Paweł Wojciechowski, Prezes PAIiIZ oraz dr Adam Czyżewski, Dyrektor Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

 

 

Projekt pawilonu przygotował zespół architektów w składzie: Wojcieh Kakowski, Marcin Mostafa i Natalia Paszkowska. "Zwycięski projekt pawilonu jest piękny i innowacyjny, nawiązuje do przeszłości, ale jest w nim także dużo nowoczesności" - mówi szef PAIiIZ.
Podstawowym materiałem konstrukcyjnym i wykończeniowym pawilonu jest drewno. Zewnętrzną warstwę fasdy z charakterystycznym, inspirowaym tradycyjną ludową wycinanką wzorem tworzy wycinana laserowo wodoodporna sklejka.
Kolorystyka pawilonu wynika z zastosowania pneli ze sklejki w naturalnym kolorze drewna. Światło wydobywające się przez wycięte wzory tworzy efektowną grę kolorów.
Ekspozycja, którą można oglądać do 20 września, stanowi cześć przygotowań Polski do udziału w EXPO 2010 w Szanghaju.

czerwiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej