PARP i Polski Produkt Przyszłości

2007-05-24 16:12

W tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje X edycję Konkursu "Polski Produkt Przyszłości". Konkurs objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Upowszechnia i promuje osiągnięcia twórców innowacyjnych produktów, które mogą zaistnieć w Polsce. Uczestnictwo w nim to również szansa dla firm związanych z branżą budowlaną.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Na jednakowych zasadach startują jednostki badawczo-rozwojowe, instytuty naukowe, przedsiębiorstwa, jak również zakłady doświadczalne, a obok nich indywidualni wynalazcy z krajów Unii Europejskiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przedstawienie projektu albo innowacyjnego wyrobu lub technologii. Organizatorzy nie wykluczają też przyjęcia programów informatycznych, ale tu warunek jest taki, że będą one elementem sterowania procesem technologicznym.

Nagrody wręczane są w dwóch kategoriach:

  • Wyrób przyszłości
  • Technologia Przyszłości

W obu tych kategoriach nagrody przyznawane są za najdalej posunięte prace wdrożeniowe nad projektem. Zwycięzcy otrzymają statuetki, dyplom, a także prawo do posługiwania się w promocji znakiem "Polski Produkt Przyszłości" przez trzy lata. Co więcej zwycięzca uzyska również pomoc w promocji produktu. Oprócz nagród uczestnicy mogą również liczyć na wyróżnienia.
Konkurs to także szansa dla przedsiębiorstw związanych z branżą budowlaną, w szczczególności firm produkujących maszyny i urządzenia dla budownictwa.
Wszystkie dokumenty należy składać w języku polskim do 17 lipca 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej