Parkieciarze bez tajemnic

2007-09-19 18:35
Parkiet
Autor: brak danych

Ciekawą imprezą - Wszystko do podłóg drewnianych - Ogólnopolska Wystawa dla Inwestorów i Wykonawców - rozpoczęła się dla branż związanych z budownictwem targowa jesień 2007 (chociaż do tej kalendarzowej pozostało jeszcze kilka dni).

Miejscem spotkania parkieciarzy był teren Stałej Wystawy Budownictwa BUDEXPO przy ul. Bartyckiej w Warszawie, a organizatorem przedsięwzięcia, którego celem wystawy było zapoznanie parkieciarzy, wykonawców budowlanych, architektów i inwestorów z bogatą ofertą producentów chemii parkieciarskiej, elektronarzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna, materiałów ściernych oraz producentów parkietów - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy.

Obok wystawy, najważniejszym wydarzeniem były Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy - V edycja. Konkurs, organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, odbywał się pod patronatem Związku Rzemiosła Polskiego.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wzoru o wielkości 1120x1120mm oraz jego szlifowaniu i olejowaniu. Projekt konkursowy, opracowany przez członków jury, składał się z czterech kasetonów obwiedzionych ramką. Do sporządzenia wzoru wykorzystano parkiet dębowy, jesionowy i z drewna badi, na pióro-wpust. Jury oceniało zgodność wykonania pracy z projektem, precyzję dopasowania elementów wzoru, dokładność szlifowania i wykończenia, zużycie materiału, czas wykonania zadania, a także przestrzeganie przepisów BHP oraz organizację stanowiska pracy.

Pierwszym etapem pracy było wymierzenie, cięcie i pasowanie wzoru, a po przerwie - klejenie parkietu. W następnym dniu prace konkursowe zostały wyszlifowane i zaolejowane. Jury uzbrojone w niezbędne narzędzia pomiarowe oraz sporządzone wcześniej notatki, oceniło wykonane zadania. Było nad czym obradować, bo prace konkursowe zostały wykonane na wysokim poziomie. Werdykt - pierwsze miejsce i przywilej reprezentowania Polski na VII Europejskich Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy w Salzburgu w 2008 r. przypadło Łukaszowi Jednorałkowi, drugie miejsce zajął Karol Krupkowski a trzecie Mirosław Miszczak. Licznymi nagrodami zostali obdarowani nie tylko laureaci, ale również pozostali zawodnicy.
Przynajmniej w tej branży są widoki na młode i fachowe kadry...

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej