Papa na szybko

2008-07-29 13:18

Unowocześnianie parku maszynowego Icopal SA w Zduńskiej Woli zostało zakończone. Pierwsze metry kwadratowe wentylowanych pap nowej generacji, w opatentowanej technologii Szybki Syntan SBS, zeszły z linii 9 lipca 2008 roku. Ta powstała w miejscu starej, nazywanej piątką, na której przed laty rozpoczęto produkcję pap modyfikowanych.

Unowocześnianie zakładu trwało dwa lata. Tym samym z portfolio produktowego Icopal SA usunięto przestarzałe już modyfikowane papy płaskie. Nad projektem pracowały zespoły z trzech krajów - Francji, Danii i Polski - reprezentujące działy badań i rozwoju firmy. Efektem jest nowoczesna linia do produkcji dwóch rodzajów pap z rodziny Syntan. Są to: papy wentylowane w technologii Szybki Syntan SBS i papy z rodziny Termik Szybki Syntan SBS.

 Papa na szybko
Autor: Icopal SA

Papy Szybki Syntan SBS mają inteligentny system kanałów, usytuowanych w spodniej części wstęgi papy. Umożliwia to wentylację, ponadto możliwe jest wyrównywanie ciśnień w strukturze pokrycia dachu - bez konieczności stosowania skomplikowanej technologii wentylacji starego podłoża za pomocą papy perforowanej.

Do atutów pap wentylowanych w technologii Szybki Syntan SBS należą:
- krótkotrwała aktywacja termiczna bitumiczno-żywicznych pasm klejowych, zamiast czasochłonnego, a przez to droższego - bo zużywającego więcej gazu - zgrzewania (w miejsce dotychczasowej godziny aplikacja papy na dachu zajmuje niewiele ponad kwadrans);
- obniża się koszt inwestycji - na każdym metrze kwadratowym dachu można zaoszczędzić nawet do 10 zł;
- trzy razy większa przyczepność papy do oczyszczonego i zagruntowanego podłoża oraz odporność na oderwanie od podłoża siłą ssania wiatru;
- dekarz ma mniej pracy przy transporcie papy na dach - przy 1000-metrowym dachu jest jej średnio 3 tony.

Jedną z większych zalet pap z rodziny TERMIK Szybki Syntan SBS jest dwufunkcyjność. Chodzi o hydroizolację oraz lokalne wyrównanie ciśnień gazów i par pod powierzchnią papy, tym samym ograniczenie do minimum ryzyka powstawania pęcherzy, pęknięć oraz przecieków. Cenne jest też to, że papy z tej rodziny można aplikować na lekko wilgotne dachy.

Papa na szybko
Autor: Icopal SA

roducent zapewnia, że dzięki papom w technologii Szybki Syntan SBS rzadziej będzie dochodziło do tzw. przegrzania papy. Ta, w efekcie przepalenia osnowy z włókniny poliestrowej szybko traci swe właściwości hydroizolacyjne. Wykonawcy otrzymają też pisemną gwarancję jakości Icopal SA (dostępna na stronie www.gwarancje.icopal.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej