Panattoni Europe sprzedał trzy obiekty

2010-07-22 10:00
Panattoni Park Robakowo
Autor: Panattoni Europe Panattoni Park Robakowo, znajduje się tylko 16 km od centrum Poznania.

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych, poinformował o sprzedaży trzech obiektów funduszowi Standard Life Investments. Transakcja obejmuje 87 000 m2 i opiewa na blisko 56 mln euro.

Panattoni Europe sprzedał trzy swoje projekty funduszowi Standard Life Investments. Dwa z nich zlokalizowane są w niedalekiej odległości od Warszawy - Panattoni Park Teresin, położony w trzeciej strefie rynku warszawskiego; Panattoni Park Garwolin, zlokalizowany 60 km na południowy-wschód od Warszawy, bezpośrednio przy obwodnicy Garwolina. Trzecim projektem jest Panattoni Park Robakowo, znajdujący się tylko 16 km od centrum Poznania.

- Sprzedaż kolejnych obiektów Panattoni Europe funduszowi inwestycyjnemu, tym razem Standard Life Investments to dowód na silnie strategiczne inwestycje, które przeprowadza Panattoni. To również dowód na nasz udział w zwiększaniu atrakcyjności polskiego rynku nieruchomości, którym coraz częściej interesują się zagraniczne fundusze inwestycyjne - komentuje Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkową.

Współpraca pomiędzy Panattoni Europe i Standard Life Investment (SLI) sięga dalej niż wspomniana transakcja sprzedaży. Select Property Fund, jeden z funduszy działających w ramach struktur SLI, w latach 2007/2008 wystąpił w roli partnera finansującego ww. inwestycji. Co więcej, wcześniej w tym półroczu Panattoni Europe oraz Standard Life Investments sprzedały pięć projektów zlokalizowanych w Łodzi, Pruszkowie i Poznaniu funduszowi European Property Investors Special Opportunities, L.P. (EPISO), współzarządzanego przez firmy AEW Europe i Tristan Capital Partners. Wartość transakcji opiewała na 91 mln euro.

Panattoni Park Garwolin
Autor: Panattoni Europe Panattoni Park Garwolin, zlokalizowany 60 km na południowy-wschód od Warszawy, bezpośrednio przy obwodnicy Garwolina.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej