Owens Corning zwiększy wydajność produkcji w Rosji

2008-08-08 14:57
Owens Corning zwiększy wydajność produkcji w Rosji
Autor: Owens Corning Owens Corning zwiększy wydajność produkcji w Rosji

Lider w produkcji wzmocnie z włókna szklanego i systemów materiałów budowlanych - Owens Corning - ogłosił 30 lipca 2008 roku, że w celu sprostania rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu, ponad dwukrotnie zwiększy wydajność swojego zakładu wytwarzającego kompozyty z włókna szklanego w Gus Chrustalnyj w Rosji.

"Inwestycja ta przysłuży się wzrastającej liczbie klientów w Rosji oraz w Europie i na Środkowym Wschodzie" - powiedział Mike Haman, prezes i dyrektor generalny. - "To rozszerzenie działalności będzie możliwe dzięki nabytym przez nas w 2007 roku zakładom kompozytowym, które umożliwią nam rozbudowę naszej platformy w Rosji i wykorzystanie silnego popytu na rynku".
Rozbudowany obiekt w Rosji będzie produkował kompletny zestaw produktów stosując najlepszą technologię firmy Owens Corning do produkcji i obróbki włókna szklanego. Połączy się on z opatentowaną technologią Advantex(R) i platformami stosującymi zaawansowaną technologię topienia szkła, która pozwala na wysokiej klasy wydajność w zakresie energii oraz kontroli emisji zanieczyszczeń podczas wytwarzania, równocześnie zwiększając w poduktach ich odporność na niszczenie i wytrzymałość.

"Rozbudowany obiekt zaspokoi wzrastające światowe zapotrzebowanie na produkty kompozytowe z włókna szklanego na rynkach infrastruktury, energetyki wiatrowej, budownictwa, elektroniki i motoryzacji. To rozszerzenie jest idealne w atmosferze sprzyjającej działalności gospodarczej w obwodzie włodzimierskim, a także jest podstawą dla dodania działalności w zakresie tkanin technicznych, w celu całkowitego pokrycia wzrostu w sektorze energetyki wiatrowej i jej dystrybucji w Europie Zachodniej" - powiedział Chuck Dana, prezes Composite Solutions

Szacuje się, że tempo wzrostu zapotrzebowania na kompozyty z włókna szklanego w Rosji wyniesie ponad 10% rocznie i będzie wzrastać prawie dwukrotnie szybciej niż wskaźnik produktu krajowego brutto (PKB) na świecie. Planowana budowa ma się rozpocząć w 2008 roku, a uruchomienie przewiduje się na koniec 2009 roku. Fabryka będzie kontynuować pełną produkcję podczas procesu rozwoju. Owens Corning nabył zakład produkcyjny Gus Chrustalnyj, Rosja, jako część przejęcia przedsiębiorstwa produkcji kompozytów Saint-Gobain z 2007 r.

Spółka Owens Corning, założona w 1938 r., jest czołowym innowatorem na rynku technologii włókien szklanych, osiągając w 2007 r. wartość sprzedaży 5 mld dolarów i zatrudniając 19 tys.osób w 26 krajach na 5 kontynentach.

Wełna mineralna PINK INSULATION firmy Owens Corning
Autor: Owens Corning
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej