Otwarci na zakup ekskluzywnych okien

2007-07-11 12:55

Adpol S.A., produkujący ekskluzywną stolarkę okienną, został wyróżniony przez miesięcznik "Forum Branżowe" za wysoką dynamikę sprzedaży w 2006 roku. Wzrost na poziomie 32 proc. to dla firmy wynik ponadprzeciętny, bowiem wzrost sprzedaży w całej branży wyniósł 10 proc. Adpol zaczynał w 1988 roku jako przedsiębiorstwo budowlane, a okna produkuje od 1995 roku.

Ekskluzywne są bez wątpienia okna na frontonie i bocznych elewacjach teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie w 2004 roku powierzono firmie odtworzenie zabytkowej stolarki. W obiekcie jest kilka rodzajów okien - o różnych kształtach i zdobieniach. Zrekonstruować trzeba też było parapety - zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Zachowanie oryginalnego wyglądu wymagało ścisłej współpracy z koordynatorem zabytków.

Adpol produkuje okna drewniane, dreawniano-aluminiowe i z PVC. Jeśli chodzi o drewno, proponuje kilka jego rodzajów: sosnę, red meranti, durian, cedr kanadyjski, modrzew, dąb. Do swojej oferty włącza również drzwi. Moce przerobowe firmy sięgają 120 tys. sztuk okien i drzwi w ciągu roku.

- Wyróżnienie ma dla nas znacznie podwójne - powiedział na Gali Liderów Rynku Stolarki Budowlanej w czerwcu 2007 roku Adam Daszkowski, prezes i założyciel firmy Adpol. - To z jednej strony potwierdzenie osiągniętych wyników (badaniem objęto około 120 firm - przyp. red.). Po drugie, jesteśmy jedną z niewielu firm, wyróżnionych w segmencie stolarki okiennej drewnianej. Chcielibyśmy, by sprzedaż naszych produktów cały czas rosła w tak dobrym tempie.

W 2006 roku Adpol wypracował 700 tys. zł zysku, obroty firmy sięgnęły zaś 36 mln zł. W obecnym roku firma chciałaby zwiększyć zysk do 2 mln zł, a wielkość sprzedaży do 46 mln zł. W planach na rok 2008 zakłada m.in. wejście na giełdę. Pieniądze z rynku będzie chciała przeznaczyć na rozbudowanie o 15 tys. mkw. swojej fabryki w Chełmży i zakup dwóch lub trzech mniejszych firm z tej branży. Obecnie powierzchnia hal produkcyjno-magazynowych wynosi około 16 tys. mkw.

Według informacji "Forum Branżowego" okna drewniane stanowią dziś jedną czwartą ogólnej liczby tych wyrobów na polskim rynku. Jest to natomiast sztandarowy produkt eksportowy. Za granicę wywozi się ponad 50 proc. takich okien. Ranking sprzedaży w segmencie stolarki budowlanej miesięcznik przeprowadza od sześciu lat. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje Związek Polskie Okna i Drzwi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej