Ostatnie kontrakty Skanskiej

2010-07-13 17:10
Nowe umowy Skanskiej
Autor: Skanska

W ostatnich dniach Skanska podpisała trzy nowe kontrakty - na ulicę, drogę i wieżę kontroli lotów - z których do portfela zamówień firmy doszło ponad 22 mln zł.

Skanska podpisała kontrakt na przebudowę drogi powiatowej nr 1430N z Dywit do Prejłowa, na odcinku ul. Olsztyńskiej i Targowej w Barczewie. Wartość umowy wynosi ponad 7,2 mln zł brutto. Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę i poszerzenie do 7 m odcinka jezdni o długości 1,3 km oraz budowę chodników, oświetlenia ulicznego i odwodnienia. Ponadto zostanie poprawiona geometria skrzyżowań, przebudowane sieci podziemne, rozebrany stary i wykonany nowy most na rzece Kiermas wraz z przesunięciem koryta tej rzeki.
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Inwestorem jest Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie. Termin zakończenia kontraktu to wrzesień 2011 r.

Umowa na budowę wieży kontroli lotów dotyczy portu lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Inwestorem jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Wartość projektu wynosi 9,8 mln zł netto. Wieża kontroli lotów będzie obiektem o powierzchni użytkowej 1442 m2 i kubaturze 7188 m3. W jej skład wejdą: 2-kondygnacyjna część administracyjno-techniczna i 5-kondygnacyjna wieża. W pracy kontrolerów niebagatelne znaczenie ma zarówno położenie, jak i wysokość, na której się znajduje ich stanowisko. Dlatego poziom operacyjny wieży zaprojektowano na wysokości 31,5 m nad poziomem terenu. Budynek zostanie wykonamy w konstrukcji żelbetowej. Będzie pokryty siatką cięto-ciągnioną, mocowaną na stalowej podkonstrukcji. Zostanie wyposażony w instalacje elektryczne: wysoko- i niskoprądowe, odgromowe, teletechniczne, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, przeciwpożarowe oraz wodno-kanalizacyjne. Na realizację projektu wykonawc ma 51 tygodni od dnia przekazania placu budowy.

Kontraktem o najmniejszej wartości z tej puli - 5,3 mln zł - jest rozbudowa ulicy Wikaryjskiej w Kielcach. Termin jego zakończenia zaplanowano już na grudzień 2010. Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. W ramach projektu wykonane zostaną roboty drogowe, oświetlenie uliczne i zieleń. Przebudowane zostaną wodociągi, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć teletechniczna, energetyczna i gazowa. Dzięki inwestycji poprawi się jakość komunikacji oraz zaoszczędzi czas przewozów pasażerskich i towarowych w tej części miasta. Rozbudowa ulicy Wikaryjskiej jest częścią projektu mającego na celu modernizację ulic i usprawnienie powiązań komunikacyjnych Kielc. Jest on dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. To już kolejna inwestycja realizowana przez Skanska dla Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej