Ostatnie kontrakty Skanskiej

2010-07-13 17:10
Nowe umowy Skanskiej
Autor: Skanska

W ostatnich dniach Skanska podpisała trzy nowe kontrakty - na ulicę, drogę i wieżę kontroli lotów - z których do portfela zamówień firmy doszło ponad 22 mln zł.

Skanska podpisała kontrakt na przebudowę drogi powiatowej nr 1430N z Dywit do Prejłowa, na odcinku ul. Olsztyńskiej i Targowej w Barczewie. Wartość umowy wynosi ponad 7,2 mln zł brutto. Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę i poszerzenie do 7 m odcinka jezdni o długości 1,3 km oraz budowę chodników, oświetlenia ulicznego i odwodnienia. Ponadto zostanie poprawiona geometria skrzyżowań, przebudowane sieci podziemne, rozebrany stary i wykonany nowy most na rzece Kiermas wraz z przesunięciem koryta tej rzeki.
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Inwestorem jest Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie. Termin zakończenia kontraktu to wrzesień 2011 r.

Umowa na budowę wieży kontroli lotów dotyczy portu lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Inwestorem jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Wartość projektu wynosi 9,8 mln zł netto. Wieża kontroli lotów będzie obiektem o powierzchni użytkowej 1442 m2 i kubaturze 7188 m3. W jej skład wejdą: 2-kondygnacyjna część administracyjno-techniczna i 5-kondygnacyjna wieża. W pracy kontrolerów niebagatelne znaczenie ma zarówno położenie, jak i wysokość, na której się znajduje ich stanowisko. Dlatego poziom operacyjny wieży zaprojektowano na wysokości 31,5 m nad poziomem terenu. Budynek zostanie wykonamy w konstrukcji żelbetowej. Będzie pokryty siatką cięto-ciągnioną, mocowaną na stalowej podkonstrukcji. Zostanie wyposażony w instalacje elektryczne: wysoko- i niskoprądowe, odgromowe, teletechniczne, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, przeciwpożarowe oraz wodno-kanalizacyjne. Na realizację projektu wykonawc ma 51 tygodni od dnia przekazania placu budowy.

Kontraktem o najmniejszej wartości z tej puli - 5,3 mln zł - jest rozbudowa ulicy Wikaryjskiej w Kielcach. Termin jego zakończenia zaplanowano już na grudzień 2010. Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. W ramach projektu wykonane zostaną roboty drogowe, oświetlenie uliczne i zieleń. Przebudowane zostaną wodociągi, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć teletechniczna, energetyczna i gazowa. Dzięki inwestycji poprawi się jakość komunikacji oraz zaoszczędzi czas przewozów pasażerskich i towarowych w tej części miasta. Rozbudowa ulicy Wikaryjskiej jest częścią projektu mającego na celu modernizację ulic i usprawnienie powiązań komunikacyjnych Kielc. Jest on dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. To już kolejna inwestycja realizowana przez Skanska dla Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej