OSRAM świeci na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej RPA 2010

2010-06-16 12:01
Na instalację świetlnego łuku stadionu w Durbanie składa się ponad 12 000 LEDowych źródeł światła Golden Dragon Plus
Autor: OSRAM Na instalację świetlnego łuku stadionu w Durbanie składa się ponad 12 000 LEDowych źródeł światła Golden Dragon Plus marki OSRAM.

OSRAM rozświetla areny piłkarskich pojedynków podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010. Wszystkich dziesięć stadionów na których rozgrywane są mecze producent wyposażył w najnowocześniejsze, energooszczędne rozwiązania oświetleniowe.

OSRAM znalazł się w gronie firm które włączyły się w organizację tego wielkiego sportowego wydarzenia. Produkty producenta stanowią zarówno oświetlenie zewnętrzne stadionów, jak również wnętrza obiektów np. korytarze, parkingi, sklepy czy punkty gastronomiczne. Lampy wyładowcze dużej intensywności, świetlówki T5 i T8 oraz najnowocześniejsze rozwiązania - światła LED umożliwiają sprawne funkcjonowanie centrów sportowej rywalizacji.

Największą spośród miejsc w których rozgrywane będą mecze realizacją oświetleniową OSRAM jest instalacja "Łuku" z ponad 12000 złociście święcących diod LED Golden DRAGON Plus, które stanowią iluminację stadionu w Durbanie.

Świetlny Łuk symbolem jedności kibiców sportu i nowoczesnej technologii światła

Ponad 350 m długości, 2600 ton ciężaru i wysokość na 30 pięter to widoczny z daleka świetlny (elektroniczny) łuk, który ma symbolizować ludzi kochających sport i jednoczyć około 70 000 kibiców obecnych na stadionie w Durbanie. Na jego oświetlenie składają się moduły LED firmy OSRAM zaprojektowane wspólnie z lokalnym producentem – BEKA specjalnie na potrzeby tego obiektu. Wspomniane moduły to blisko dwumetrowe odporne na warunki atmosferyczne elastyczne instalacje. Wewnątrz łuku znajduje się przestrzeń, która zawiera elementy elektroniczne.

System modułów LED stworzony specjalnie do oświetlenia stadionu w Durbanie, podczas  Mistrzostw świata 2010
Autor: OSRAM System modułów LED stworzony specjalnie do oświetlenia stadionu w Durbanie, podczas Mistrzostw świata 2010.

– To wielkie wyzwanie umieścić ten imponujący element LED w naszej scenie - mówi Florian Hockel, inżynier aplikacji odpowiedzialny za projekt. – Imponujący rezultat na pewno zainspiruje tysiące turystów.

Jednak nie tylko stadiony rozświetlają źródła światła których dostawcą jest firma OSRAM. Technologia producenta w Republice Południowej Afryki wykorzystywana jest również w oświetleniu infrastruktury transportowej. Przykładem mogą być lotniska w Durbanie, Johannesburgu oraz Kapsztadzie. Również niektóre dworce kolejowe w m.in.: w Pretorii i Johnnesburgu zostały wyposażone w światła OSRAM.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej